reklama
Kultura

Lęborskie Dni Jakubowe 2022 – XVI Międzynarodowe Spotkania z Folklorem MUZYKA REGIONÓW

Lęborskie Dni Jakubowe 2022 – XVI Międzynarodowe Spotkania z Folklorem MUZYKA REGIONÓW

To wydarzenie kulturalne na stałe już wpisało się w Lęborskie Dni Jakubowe i odbędzie się w naszym mieście już po raz szesnasty.

reklama

Coraz częściej szukamy swoich korzeni, wracamy do tradycji, odkrywamy piękno rodzimej kultury. Skarby tej kultury przechowują i przekazują zespoły folklorystyczne, które przeżywają renesans, a kultura ludowa ma nadal swoich jeśli nie fanów, to co najmniej sympatyków.

Przez wiele lat na festiwalu prezentowały się zespoły z naszego miasta, z różnych stron Kaszub, innych regionów Polski (Kurpi, Małopolski, Podhala, Podkarpacia, Podlasia, Wielkopolski, Żywiecczyzny), a także spoza granic naszego kraju (Belgii, Białorusi, Czarnogóry, Czech, Litwy, Macedonii, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Turcji i Węgier).

Festiwal jest znakomitą okazją do promowania kultury naszego regionu oraz Lęborka w Polsce i poza jej granicami, a także poznania bogatej kultury ludowej  innych narodów i regionów Europy.

W tym roku na na scenie wystąpi dziewięć zespołów. Nasz region reprezentować będą: Kaszubski Zespół Regionalny LEVINO, Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LĘBORSKA, Zespół Regionalny FRANTÓWKA oraz Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca PRZODKOWIANIE.

Folklor górali żywieckich zaprezentuje Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PILSKO z Żywca, a z pieśniami i tańcami Warmii wystąpi Zespół Tańca Ludowego PERŁA WARMII z Lidzbarka.

Na scenie, po raz pierwszy w Lęborku, wystąpi Tatarski Zespół Wokalno-Taneczny BUŃCZUK z Białegostoku  oraz  Ukraiński Zespół SWITANOK z Lęborka. Po raz pierwszy w Lęborku gościć będzie też zespół AVART FOLK GROUP DANGO MA HAI z Meksyku.

Zapraszamy na koncerty:

  • piątek, 22 lipca, godz. 15.00 – 18.30
  • niedziela, 24 lipca, godz. 15.00 – 17.30
  • koncert finałowy; godz. 17.30 – 17.55  koncert  z dedykacją  „RIDNA MATY MOJA –  wystąpią Irina Hruzewycz  i Iwan Hanzera

W niedzielę 24 lipca o godz. 11.00 ulicami Lęborka ruszy barwny korowód do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła na mszę św. odpustową.

źródło, zdjęcie: lebork.pl

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę