Aktualności

[LINK]Policyjna mapa wypadków drogowych – wakacje 2022!  

[LINK]Policyjna mapa wypadków drogowych – wakacje 2022!  

Policja ogłosiła 4 już edycję projektu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pod dość makabryczną nazwą „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022”, który w ubiegłych latach spotkał się nie tylko z pozytywnym odbiorem społecznym, ale i dużym zainteresowaniem mediów. Każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Obraz mapy będzie każdorazowo odnośnikiem do aplikacji mapowej, która pozwoli na uzyskanie dodatkowych informacji o poszczególnych zdarzeniach.

reklama

Tegoroczna Mapa Wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w wersji interaktywnej zawierać będzie dodatkowo uproszczoną funkcjonalność analityczną polegającą na filtrowaniu zdarzeń pod kątem rodzaju uczestnika ruchu drogowego. Tym samym możliwe będzie wyświetlenie samych wypadków z udziałem, np. pieszych, motocyklistów. Ponadto, w zależności od zwiększenia się liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym na danym obszarze, zmieniać się będą kolory poszczególnych województw.

Bieżąca aktualizacja mapy, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, a także zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zmęczenie mogą być przyczyną tragedii na drodze.

W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego kolejny raz włączyła się  firma „Screen Network” S.A., która na ponad 20 tys. ekranach w 533 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i  centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Mapa interaktywna >

https://policja.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=3edc39b3b9654546a9d82f90551deeda

reklama

źródło: policja.pl

reklama
POLECAMY
 
close-link