reklama
Kultura

Nowa wystawa czasowa w Wieży Ciśnień dostępna do końca września

Nowa wystawa czasowa w Wieży Ciśnień dostępna do końca września

Muzeum w Lęborku wraz z Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają do Wieży Ciśnień na najnowszą wystawę czasową „Fara miasta Lęborka. Wyposażenie kościoła św. Jakuba Ap. na przestrzeni wieków”. Ekspozycja w większości skupia zabytki będące wyposażeniem sanktuarium, od kielichów gotyckich, monstrancji przez XVII-wieczne rzeźby i obrazy aż po księgi metrykalne z XVIII w. Wystawa pozwala zobaczyć zabytki będące nie tylko w posiadaniu Sanktuarium, ale także te, które  w wyniku rozproszenia stanowią obecnie wyposażenie innych obiektów sakralnych. Na wystawie zaprezentowane są również artefakty pozyskane w ramach badań archeologicznych prowadzonych w latach 2000 i 2001, m.in. numizmaty od 1 poł. XIV w. do XVIII w., guziki, okucia książek.  Niezwykle istotą częścią ekspozycji są pamiątki po proboszczach kościoła św. Jakuba Ap. znajdujące się w zbiorach Muzeum w Lęborku. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 czerwca 2022 o godzinie 15.00 w Wieży Ciśnień.

reklama

Patronat nad wystawą obejmą O. Wojciech Kulig, Minister Prowincjonalny Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce oraz Jego Ekscelencja Bp dr Ryszard Kasyna Biskup Pelpliński.

Wystawę będzie można zwiedzać do końca września. Zapraszamy od wtorku do piątku 10.00-16.00 (w lipcu i sierpniu 10.00-18.00) oraz w weekendy 11.00-16.00.

źródło: lebork.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.