Kultura

Jacek Pałkiewicz patronem Niepublicznej Szkoły w Mostach

Jacek Pałkiewicz patronem Niepublicznej Szkoły w Mostach

We wtorek 7 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Patron szkoły Jacek Pałkiewicz – reporter, jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Trener i twórca survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu otworzył muzeum swojego imienia.

reklama

Uroczystość otworzyła dyrektorka szkoły – Karolina Skorb  Kustusz. Powitała gościa honorowego oraz wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał pan Jacek Pałkiewicz. Po tych przemówieniach nastąpiła część artystyczna w wykonaniu chóru szkolnego, któremu przewodniczyła pani Aneta Suchta – nauczycielka muzyki.  Po wzruszającym, pełnym emocji występie uczniów ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Miejsca, które odwiedził Jacek Pałkiewicz”. W klasach I-III nagrodę główną zdobył uczeń Florian Formela z klasy II a w kategorii V-VII uczennica Nicola Madej z klasy VII. Na koniec części artystycznej wszyscy zebrani goście uroczyście odśpiewali „Sto lat” Panu Jackowi Pałkiewiczowi z okazji 80-tych urodzin, które obchodził na początku czerwca.

Patron szkoły przeciął wstęgę i oficjalnie muzeum imieniem Jacka Pałkiewicza zostało otwarte. W muzeum można było podziwiać pamiątki i fotografię z licznych podróży pana Jacka Pałkiewicza. Po zakończeniu oficjalnej części można było zaopatrzyć się w książki Jacka Pałkiewicza z osobistą dedykacją i autografem autora.

Po południu pan Jacek Pałkiewicz otworzył w lęborskiej Wieży Ciśnień wystawę fotograficzną pt. „ Podróże Jacka Pałkiewicza”. Był to również czas na zadawanie pytań oraz posłuchanie opowieści z podróży pana Jacka Pałkiewicza.

reklama

zdjęcia: Aleksandra Klaja