reklama
Sport

Dziś światowy Dzień roweru! LEW Lębork i Młodzieżowy Klub Kolarski!

Dziś światowy Dzień roweru! LEW Lębork i Młodzieżowy Klub Kolarski!

Pomysłodawcą ustanowienia Światowego Dnia Roweru był pracujący w Stanach Zjednoczonych polski socjolog i członek młodzieżowej reprezentacji kraju Leszek Sibilski.

reklama

W Lęborku początek Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” zainicjował bardzo aktywnie działający nauczyciel matematyki – niestety już Ś.P. Maciej Kozłowski, prowadzący stronę internetową poświęconą tematyce rowerowej rowerowylebork.pl. To właśnie m.in. z tej strony można było się dowiedzieć o atrakcjach rowerowo-turystycznych w naszym regionie. Coraz częściej zaczęto mówić o stworzeniu stowarzyszenia rowerowego w Lęborku. I to się w końcu udało. Wśród założycieli byli m.in. Waldemar Tabaka, Mateusz Dziedziński, Jakub Karolik, Marcin Mioduchowski, Adam Matuszek, Michał Junik, Paweł Strzelecki, Kamil Chitruszko, Bartosz Czaplewski, Arkadiusz Petka, Artur Brzeziński, Grzegorz Połoński.

Od 2016 roku oficjalnie Lew Lębork jest klubem kolarskim zarejestrowanym w Polskim Związku Kolarskim, co roku otrzymują licencje klubową przyznawaną przez PZKol, która umożliwia starty w najważniejszych imprezach kolarskich na całym świecie. W klubie każdy zawodnik ma licencję kolarską. Marka LEW LĘBORK jako kolarze jest naprawdę rozpoznawalną marką w świecie kolarskim. Mają przyjaciół w światowym peletonie, którym na co dzień kibicują a czasami oni przyjeżdżają na treningi do Lęborka.

Chcesz się dowiedzieć więcej?
Wejdź na https://www.facebook.com/KLUBKOLARSKILEWLEBORK
Lub zadzwoń 501106767

Młodzieżowy Klub Kolarski powstał z inicjatywy Pawła Strzeleckiego, lęborskiego cyklisty amatora, instruktora kolarstwa oraz Indoor cyclingu. Szkółka nieformalnie istnieje od marca 2021 roku. Na pierwszych zajęciach były dwie osoby jednak z biegiem czasu na treningach pojawiały się nowe dzieci i obecnie klub liczy 13 dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 15 lat. Chcąc się rozwijać w marcu tego powstało formalne stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Kolarski PS Trenuj Mistral Lębork. W swojej krótkiej historii zawodnicy startowali już w Pucharach Polski oraz zdobyli kilka miejsc na podium w lokalnych wyścigach.Oferta skierowana jest do najmłodszych. Klub zaprasza wszystkie chętne dzieci posiadające rower, kask oraz minimum kondycji. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze w myśl zasady przez zabawę do nauki z naciskiem na technikę jazdy. Grupy podzielone są według zdolności, aby nikt nie czuł się słabszy i nie nudził się na treningach.Twoje dziecko nie chce rywalizować ? Spokojnie w swoich szeregach klub posiada również zwykłych pasjonatów, dla których dwa kółka są sposobem na odpoczynek po szkolnych obowiązkach, nikt nie zmusza ich do startowania w wyścigach chociaż doświadczenie pokazuje, że prędzej czy później każdy chce spróbować przygody jaką niewątpliwie są starty.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w podlęborskich lasach oraz Parku Chrobrego. Zapisy bezpośrednio u trenera pod numerem telefonu: 793032289.

Już w tą niedziele jest okazja zobaczyć najmłodszych lęborskich kolarzy podczas Pomerania MTB Maraton w Lęborku. Przyjdź, zobacz i porozmawiaj jeżeli masz jakieś wątpliwości.
Wejdź na: https://www.facebook.com/pstrenuj

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę