reklama
Aktualności

Nowy sezon w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf rozpoczęty! Ekspozycje w Dąbrówce czekają na zwiedzających

Nowy sezon w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf rozpoczęty! Ekspozycje w Dąbrówce czekają na zwiedzających

30 kwietnia 2022 r. rozpoczął się nowy sezon muzealny i oficjalnie otwarto dla zwiedzających ekspozycje w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce.

reklama

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. Od maja 2015 r. siedzibą placówki jest Dąbrówka k. Wejherowa. Obecnie w ekspozycji można zobaczyć ponad 100 pojazdów wojskowych, samochodów zabytkowych, dział i rakiet, a także broń, umundurowanie i wyposażenie wojskowe. Wielką atrakcją jest wystawa saperska z największymi w Polsce zbiorami bomb, min, granatów, amunicji artyleryjskiej oraz wyposażenia saperskiego.

Ideą przewodnią Muzeum Techniki Wojskowej GRYF jest prezentacja eksponatów w sposób żywy i dynamiczny poprzez interakcję ze zwiedzającymi i publicznością podczas imprez. Większość eksponatów jest sprawna technicznie, można je uruchomić i zobaczyć w akcji.

Muzeum aktywnie uczestniczy w organizacji plenerowych widowisk historycznych, zarówno w siedzibie muzeum w Dąbrówce i poza nią, a także w realizacjach historycznych filmów fabularnych i dokumentalnych. Można było zobaczyć nas w “akcji” w takich filmach jak “Miasto 44”, “Kamerdyner”, serial “Czas Honoru – Powstanie”, czy w produkcjach Bogusława Wołoszańskiego. Ściśle współpracujemy z grupami rekonstrukcji historycznej, których odpowiednio umundurowani członkowie stanowią załogi pojazdów, bądź zajmują się obsługą innych eksponatów podczas prezentacji.

Muzeum otwarte jest cały tydzień w godz. 10:00 – 18:00 (kasa czynna do godziny 16:00). Placówka zajmuje się także organizacją imprez o charakterze edukacyjnym i popularyzującym historię.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę
POLECAMY
 
close-link