reklama
Sport

Pływackie sukcesy na Polish Open w Łodzi

Pływackie sukcesy na Polish Open w Łodzi

Z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Związku Pływackiego odbyły się w Łodzi międzynarodowe zawody pływackie Polish Open, w których wystartowała czołówka polskich seniorów i juniorów w pływaniu. O zwycięstwa w 4-dniowej imprezie walczyło 695 pływaków ze 128 klubów.

reklama

W trzecim dniu zawodów wysokie umiejętności potwierdziły zawodniczki Meyn Solex Lębork. Weronika Klejna w wyścigu finałowym na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 2 miejsce w kategorii seniorek z wynikiem 2:34,74. Juniorka Hania Walkusz sprawiła miłą niespodziankę na dystansie 50m stylem grzbietowym poprawiając życiówkę o ponad sekundę z wynikiem 0:30,87, co sklasyfikowało ją na 5 miejscu w kategorii juniorek 16-letnich. Jest to nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 16-letnich.

Na zdjęciu Weronika Klejna ze srebrnym medalem, Hania Walkusz i trener Dariusz Gromulski na 50-metrowej pływalni Politechniki Łódzkiej.

Zwyciężczynie na dystansie 200m stylem klasycznym na podium. Pierwsze miejsce Zofia Tymińska Polonia Warszawa, drugie miejsce Weronika Klejna Meyn Solex Lębork. Trzecie miejsce Angelika Wikieł AZS AWF Warszawa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.