Kultura

Łączy nas rzeka Łeba

Łączy nas rzeka Łeba

21 kwietnia br. w odnowionym budynku Wieży Ciśnień w Lęborku odbyło się spotkanie dotyczące podjęcia współpracy w obszarze turystyki w ramach projektu pn. „Łączy nas rzeka Łeba”, zorganizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Lęborska – Łeba.

reklama

W spotkaniu uczestniczyli obecni i przyszli, nowi członkowie LOT-u – przedstawiciele samorządów i organizacji związanych z promocją i turystyką na ziemi lęborskiej. Miasto Lębork reprezentowali zastępcy burmistrza miasta Lęborka Jerzy Pernal oraz Teresa Ossowka-Szara.

Gości powitała Mariola Pruska – dyrektor Muzeum. Przypomniała historię rewitalizacji wieży, zachęcając do zwiedzania wystaw oraz promując publikację poświęconą perełkom archeologicznym zebranym w obiekcie, w tym słynnej szklanej rybie.

Głównym celem spotkania była prezentacja obecnej działalności LOT-u oraz przedstawienie planów i zamierzeń dotyczących dalszego rozwoju organizacji. Najważniejsze założenia w prezentacji przedstawił Konrad Chmiel – Prezes LOT „Ziemia Lęborska – Łeba”. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ofertą map i przewodników turystycznych skierowanych do poszczególnych gmin, propozycją nowej strony internetowej LOT-u oraz stałymi akcjami prowadzonymi przez organizację.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość obejrzenia wystawy posterów „Lębork-tajemnica”, której autorem jest Meki Giorgadze – gruzińskiego wolontariusza, działającego w Stowarzyszeniu EDUQ i Osiedlowym Klubie „Baza”. Prace młodego artysty można oglądać w Wieży Ciśnień od 22 kwietnia br.

reklama
POLECAMY
 
close-link