reklama
Aktualności

Program Uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja w Lęborku 

Program Uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja w Lęborku 

W tym roku obchodzimy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po dwóch latach obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach.

reklama

Program uroczystości: Wtorek, 3 Maja 2022

12.00 – msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lęborku 12.45 – zbiórka uczestników przemarszu przy kościele NMP KP, Pl. Kopernika 6 12.45 – 13.00 – formowanie przemarszu na Al. Wolności obok kościoła NMP KP 13.00 – rozpoczęcie przemarszu (Trasa przemarszu: start Aleja Wolności od Pl. Kopernika, Rondo Solidarności, ul. Wojska Polskiego)

13.20 – zakończenie przemarszu, uroczystość przed Obeliskiem Niepodległości 

W związku z przemarszem w godzinach 13.00 – 13.20 mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Aleja Wolności, Rondo Solidarności, Wojska Polskiego. 

Całość przemarszu zabezpieczą umundurowani członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w porozumieniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Policji. Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Kierujemy również apel do kierowców o wcześniejsze zaplanowanie zmiany trasy

POLECAMY
 
close-link