reklama
Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań w okresie Wielkanocnym

Podsumowanie policyjnych działań w okresie Wielkanocnym

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas refleksji i odpoczynku od zwykłej codzienności. Nie dla wszystkich był to jednak czas spokoju i wolny od pracy. Policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i osób odwiedzających powiat lęborski. Mundurowi wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących, zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności i wydali dwa nakazy natychmiastowego opuszczenia mieszkań dla sprawców przemocy.

reklama

Podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu mundurowi odnotowali na terenie powiatu lęborskiego trzy kolizje i wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierujących będących pod wpływem alkoholu. Prawie promil alkoholu w organizmie miał 41-letni rowerzysta zatrzymany do kontroli w gminie Cewice. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Po drogach tej samej gminy poruszał się też nietrzeźwy motorowerzysta (prawie promil alkoholu w organizmie), którego obowiązuje zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Natomiast uczestniczka, na szczęście niegroźnej w skutkach kolizji dwóch samochodów, do jakiej doszło wczoraj  Cewicach, była w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 37-letniej kobiecie prawo jazdy i wkrótce przedstawią jej zarzuty wykroczenia.

Z kolei wczoraj  Lęborku policjanci służby patrolowej wyeliminowali z ruchu drogowego 34-latka, który prowadził renault pomimo braku uprawnień.

Choć na drogach powiatu lęborskiego było względnie bezpiecznie, nie wszyscy spędzili święta w spokoju. Mundurowi dwukrotnie interweniowali w Lęborku w związku ze zgłoszeniami przemocy domowej i wystawili dwa nakazy natychmiastowego opuszczenia mieszkań dla sprawców. W piątek wieczorem taki nakaz otrzymał 43-latek, który pod wpływem alkoholu wszczął awanturę i stosował przemoc fizyczną wobec swojej konkubiny, a w niedzielę mieszkanie musiał opuścić na 14-dni 42-latek, który wyrzucił żonę z domu i groził jej pozbawieniem życia.

Świąt w domu nie spędził też 47-latek z Lęborka, poszukiwany do odbycia kary prawie roku pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna, zatrzymany przez policjantów w sobotę, dziś został odkonwojowany do zakładu karnego.