reklama
Aktualności

Punkt paszportowy w Lęborku nieczynny. Dziesiątki osób musi jechać do Słupska.

Punkt paszportowy w Lęborku nieczynny. Dziesiątki osób musi jechać do Słupska.

Mieszkańcy alarmują nas, że nieczynny jest do odwołania terenowy punkt paszportowy w Starostwie Powiatowym. Powodem ma być choroba pracownika. Dziesiątki osób musi jechać do Słupska lub innego punktu na terenie całej Polski.

reklama

Od samego rana ustawiały się kolejki, a czekać trzeba było cały dzień. Tak wyglądała sytuacja w Lęborskim punkcie paszportowym. Teraz to się zmieniło, ponieważ z powodu choroby pracownika punkt jest nieczynny już od 29 marca 2022r. Nie jest znana data otwarcia ponownie punktu.

Przy wyrabianiu paszportów nie obowiązuje podział terytorialny. Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym biurze paszportowym w Polsce, między innymi w Słupsku. Nie ma znaczenia nasze miejsce zameldowanie lub zamieszkania.

W związku ze wzmożonym zainteresowaniem Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku wprowadza dodatkowe dni obsługi klientów i zmienia godziny rejestracji elektronicznej. Od 5 marca br. do końca kwietnia br. (z wyjątkiem Wielkiej Soboty – 16 kwietnia br.) we wszystkie soboty w oddziałach paszportowych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku będzie można złożyć wniosek w godz. 9 – 14 (obsługa klientów po wcześniejszym umówieniu). Aby umówić się na złożenie wniosku PUW prosi o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:

  • Gdańsk – 58 30 77 102
  • Gdynia – 58 62 00 013
  • Słupsk – 59 84 68 521
    (rejestracja telefoniczna dotycząca wyłącznie sobót, w pozostałe dni prosimy rejestrować się elektronicznie)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Pomorski Urząd Wojewódzki zmienia od poniedziałku 7 marca br., godziny rejestracji elektronicznej. I tak od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) rejestracja elektroniczna będzie uruchamiała się o godz. 7.00, a we wtorki o godzinie 10.00.

POLECAMY
 
close-link