reklama
Aktualności

Trwa przebudowa ulicy Turystycznej w Łebie

Trwa przebudowa ulicy Turystycznej w Łebie

W Łebie trwają intensywne prace modernizacyjne ulicy Turystycznej, które przebiegają od ul. Sienkiewicz aż do skrzyżowania dróg w stronę Rąbki. W ramach tych prac ma zostać wybudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie typu LED, powstaną też nowe miejsca parkingowe (m.in. na odcinku drogi do plaży), ścieżka rowerowa i chodniki. Z kolei na na skrzyżowaniu z ul. Do Rąbki powstanie rondo, które ma usprawnić ruch pojazdów samochodowych w tej części miasta.  

reklama

Przebudowa ul. Turystycznej trwa od początków listopada 2021 roku. Wykonawcą robót budowlanych jest „Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella” s.c. Mariusz Formella Tomasz Formella z Niepoczołowic. Całkowity koszt prac to około 5 mln zł. Inwestycja pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej Nr 104061G ul. Turystyczna w Łebie” dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, w kwocie 2.279.146,00 zł. 

Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na początek czerwca 2022 roku a widząc stopień zaawansowania tych prac należy przypuszczać, ze termin ten zostanie dotrzymany. W chwili obecnej przejazd w stronę Rąbki jest nieco utrudniony. Odbywa się on nieformalnym objazdem od strony ul. Jachtowej.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link