reklama
reklama
Sport

Kolejna edycja sportowej rywalizacji z Powiatem Lęborskim

Kolejna edycja sportowej rywalizacji z Powiatem Lęborskim

28 kwietnia wystartuje kolejna edycja akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Powrót rywalizacyjnej zabawy sportowej nastąpił po dwóch sezonach, które zakłóciła pandemia Covid-19.

reklama

W 2020 roku, w skróconej przez pandemię zabawie wzięło udział 267 amatorów sportu niezawodowego, którzy nakręcili wspólnie ponad 415 tys. km wprawiając organizatorów w zachwyt, ponieważ założenie opiewało na 150 tys. km. Partner Finansowy przedsięwzięcia – Farm Frites Poland SA z Lęborka, który zgodnie z obietnicą wsparł zakup specjalistycznego podnośnika i ssaka medycznego dla niepełnosprawnej osoby wskazanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. Rok później – organizacja rywalizacji w zwyczajowej formie w ogóle nie była możliwa.

W tym roku Farm Frites wesprze zakup asystora kaszlu – specjalistycznego sprzętu medycznego ułatwiającego oddychanie dla wskazanej osoby niepełnosprawnej. Nowością będzie również miejsce i termin finału rywalizacji – odbędzie się we wrześniu,  podczas Dożynek Powiatowych 2022.

Kolejne szczegóły już wkrótce na www.powiat-lebork.com