reklama
Sport

Sportowcy z regionu nagrodzeni na Gali Sportu Powiatu Lęborskiego [LISTA]

Sportowcy z regionu nagrodzeni na Gali Sportu Powiatu Lęborskiego [LISTA]

Podczas sobotniej gali w Lęborskim Centrum Kultury Fregata, wyróżnienia i nagrody otrzymali najwybitniejsi w swoich sportowych dyscyplinach. Wyrazy uznania otrzymali również trenerzy, działacze sportowi oraz osoby, które czynnie wspierają rozwój sportu w powiecie lęborskim.

reklama

Na liście nominowanych do prestiżowych nagród i wyróżnień znalazło się 130 nazwisk z 20 klubów i stowarzyszeń sportowych, a także 8 imprez o wyjątkowym wymiarze w zakresie popularyzowania sportu.

Powiatowa Rada Sportu przyznała „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2021” w 16 kategoriach. O przyznaniu laurów decydowało kryterium osiągnięć sportowych w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich uzyskanych w 2021 roku. Nagrody przyznali również burmistrzowie i wójtowie powiatu lęborskiego.

SPORTOWE LAURY POWIATU LĘBORSKIEGO 2021

Kategoria nr 1 – Sportowiec młodzik 

Dyplomy otrzymali:

  • Piotr Szczegielniak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Michał Migowski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Jan Dołębski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Artur Czajkowski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Bartosz Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Rafał Obaliński – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienia otrzymali:

  • Błażej Frączak – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  • Konrad Metera – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Kornel Łazorczyk – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Piotr Kreft – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Filip Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Jan Muller – MKS Lew Lębork/UKS Lotos Gdańsk
  • Mikołaj Kałużny – MKS Lew Lebork/UKS Lotos Gdańsk
  • Mikołaj Muchnicki – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

Statuetki otrzymali:

  • Adrian Boborycki – Łebski Klub Żeglarski
  • Mateusz Buśko – Uczniowski Klub Sportowy „Ekoludek” Szczenurze
  • Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  • Patryk Klamrowski – Agoga Gym Lębork

Kategoria nr 2 – Sportowiec młodziczka 

Dyplomy otrzymali:

  • Michalina Żmija – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Sara Pękala – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Nina Wójtowicz – Klub karate Shotokan w Lęborku
  • Aleksandra Janczak – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Karolina Szuta – Klub karate Shotokan w Lęborku

Wyróżnienia otrzymali:

  • Wiktoria Miotk – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Dagmara Lindztedt – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Agnieszka Gumienna – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymali:

  • Julia Kikhia – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  • Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK „Lider- Amicus” Lębork

Kategoria nr 3 – Sportowiec junior

Wyróżnienia otrzymali:

  • Jakub Pieniążek – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”

Statuetki otrzymali:

  • Paweł Boniaszczuk – Trefl Gdańsk
  • Jakub Klimik – Trefl Gdańsk
  • Hubert Judycki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 4 – Sportowiec junior młodszy

Wyróżnienie otrzymał:

  • Patryk Śliwiński – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

Statuetkę otrzymał:

  • Paweł Bielka – Klub Karate Shotokan w Lęborku

 Kategoria nr 5 – Sportowiec juniorka

Wyróżnienie otrzymała:

  • Weronika Reclaf – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymały:

  • Magdalena Szymańska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  • Aleksandra Klimik – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Wiktoria Naczk – Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  • Weronika Klejna – Uczniowski Klub Sportowy „jedynka” Meyn – Solex Lębork
  • Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  • Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 6 – Sportowiec juniorka młodsza

Dyplomy otrzymały:

  • Joanna Drzeżdżon – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Hanna Rutecka – Klub Karate Shotokan w Lęborku

Statuetki otrzymały:

  • Oliwia Jackowska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  • Paulina Freitag – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork

Kategoria nr 7 – Sportowiec senior

Dyplomy otrzymali:

  • Damian Wojda – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

Wyróżnienie otrzymał:

  • Mateusz Madziąg – TEAM Lębork/Contract Lubawa

Statuetkę otrzymali:

  • Aleksandra Kuch – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
  • Michał Parczewski – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Piotr Walkusz – Klub Kolarski Lew Lębork
  • Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  • Adam Głogowski – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”

Kategoria nr 8 – Drużyna, zespół roku – młodzik

Wyróżnienia otrzymali:

  • Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Miejski Klub Sportowy Lew Lębork

Statuetki otrzymują:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Kategoria nr 9 – Drużyna, zespół roku – senior

Dyplomy otrzymały:

  • Lęborski Klub Biegacza im. „Braci Petk”
  • Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
  • Miejski Klub Sportowy Lew Lębork

 Wyróżnienia otrzymały:

  • Lęborskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportu/ TEAM Lębork
  • Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” – Poltarex

Statuetkę otrzymał:

  • Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork

Kategoria 10 – Sportowe Odkrycie Roku

Dyplom otrzymała:

  • Klaudia Bienias – Uczniowski Klub Sportowy “Ekoludek” Szczenurze Wyróżnienie otrzymał:
  • Michał Dawidowski/Szymon Zimnowoda – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork

Statuetkę otrzymała:

  • Adrianna Pakieła – Klub Strzelecki LOK “Lider – Amicus” Lębork

Kategoria nr 11 – Trener

Statuetki otrzymali:

  • Robert Biczkowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
  • Marcin Fidala – Klub Strzelecki LOK “Lider – Amicus” Lębork
  • Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
  • Dariusz Gromulski – Uczniowski Klub Sportowy “jedynka” Meyn Solex Lębork

Kategoria nr 12 – Trener Gier Zespołowych

Wyróżnienia otrzymali:

  • Piotr Neumiller – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
  • Wojciech Pięta – Lęborskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportu/TEAM Lębork
  • Łukasz Świątek – Miejski Klub Sportowy Lew Lębork
  • Waldemar Walkusz – Lęborski Klub Sportowy “Pogoń”
  • Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy “Pogoń” Poltarex

Kategoria nr 13 – Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego 

Statuetkę otrzymali:

  • Bernard Kęsik – Łebski Klub Żeglarski
  • Zenon Janczak – Klub Sportowy Leśnik Cewice
  • Ryszard Pacek – Klub Sportowy Chrobry Charbrowo
  • Andrzej Małecki – Uczniowski Klub Sportowy „trójka” Lębork
  • Jan Dominik Lipski
  • Mieczysław Szmidtka – Lęborskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego przy Komendzie
  • Powiatowej Policji
  • Wiesław Białaszewski – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”

Kategoria nr 14 – Sportowe wydarzenie roku

Grawertony otrzymali:

  • IX Ogólnopolski Turniej Mini piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki – Lębork 2021,
  • XXIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2021,
  • XXXIX Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera,
  • IX Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska,
  • Ogólnopolski Turniej Tańca „Nadmorskie Rytmy”,
  • VII Grand Prix International Karate WKF Lębork 2021,
  • V Rajd Seniora Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking,
  • III Mistrzostwa Polski Oldboyów i Oldboyek Łeba 2021

Kategoria nr 15 – Sponsor roku

Grwertony otrzymali:

  • Zjednoczony Bank Spółdzielczy – Aleksander Borzymski
  • Ranczo Marciniakowo – Małgorzata Marciniak
  • EPS Polska Holding – Monika Stypułkowska
  • Usługi Leśne – Mirosław Nagórski
  • Zakład Usług Leśnych „Zryw” – Tadeusz Pobrucki
  • MEYN Polska – Dariusz Karaś
  • AP Sped Transport – Agnieszka i Przemysław Gajkowscy
  • Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” – Wiesław Wójcik
  • Farm Frites Polska S.A. – Adam Klasa
  • BNA Polska – Zdzisław Małecki
  • Solarium Tropicana Lębork – Rafał Płotka
  • Salon Sportowy Mistral – Stanisław i Bożena Renusz
  • ESTLI Invest Sp. zo.o – Maria i Dirk Van Es.,
  • Vestra – Bartosz Walczyński
  • JBF Service – Łukasz Kondracik
  • Kaufland Wejherowo – Marcin Bańka
  • Kruger Na Polskę – Piotr Zając
  • Fundacja Orlen – Katarzyna Różycka
  • A Lakiernia Sp. zo.o – Nikodem Gabriel
  • B&Z Proenergy S.C – Jerzy Baranowski
  • Robex – Evart Vervelde
  • Poltarex – Marek Kubiak
  • Amicus – Stanisław Mazurek

Kategoria 16 NAGRODY SPECJALNE POWIATOWEJ RADY SPORTU

Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk” (Rekord Polski w kat. 55 lat – Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m.)

Trenerzy i zawodnicy Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” sekcja siatkówki.

  • Błaszczyk Waldemar
  • Kwiatkowski Zbigniew
  • Cieślak Andrzej
  • Iwosa Henryk
  • Woss Bogusław
  • Koss Andrzej
  • Janowicz Ryszard – kierownik drużyny
  • Tadeusz Dubrowski – trener
  • Edward Łosiak,
  • Zenon Wojciechowicz,
  • Leonard Wojciechowski – trener

Nagroda specjalna – 35 lecie Klubu Sportowego Leśnik Cewice

  • Agnieszka Mrosk – prezes

 NAGRODY BURMISTRZÓW I WÓJTÓW POWIATU LĘBORSKIEGO DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW, KLUBÓW, DZIAŁACZY Z GMIN POWIATU LĘBORSKIEGO.

  • Nagroda Burmistrza miasta Lęborka – Paula Wrońska – KS LOK „Lider – Amicus” Lębork
  • Nagroda Burmistrza miasta Łeby – Tomasz Zenker – Młode Orły Łeba
  • Nagroda Wójta gminy Wicko – Mateusz Buśko UKS Ekoludek Szczenurze
  • Nagroda Wójta gminy Nowa Wieś Lęborska – Janusz Szymankiewicz Gminny Klub Sportowy „Tęcza” Nowa Wieś Lęborska
  • Nagroda Wójta gminy Cewice – Antoni Bonemberg Szkoła Podstawowa w Maszewie Lęborskim
  • Nagroda Wójta gminy Cewice – Nikodem Klejsa Leśnik Cewice/ UKS Lotos
  • Nagroda Wójta gminy Cewice – Filip Maszota Klub Karate Shotokan w Lęborku