Aktualności

Pełzająca pandemia w powiecie lęborskim

Pełzająca pandemia w powiecie lęborskim

57 nowych zakażeń w powiecie lęborskim w ostatnich 7 dniach, 1 zgon z powodu COVID-19 i chorób współistniejących i 36 osób na kwarantannie. To najnowszy bilans wygasającej ale wciąż aktywnej pandemii koronawirusa w powiecie lęborskim.

reklama

Mimo, że temat pandemii zszedł z nagłówków gazet przykryty przez wojnę na Ukrainie wciąż to realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców regionu. Epidemiolodzy zastanawiają się jaki wpływ na pandemię będzie miał kryzys uchodźczy. Procent wyszczepienia przeciwko COVID-19 mieszkańców Ukrainy jest dwukrotnie niższy niż w Polsce

Liczba zakażeń w Polsce z każdym tygodniem się zmniejsza, choć statystyki nadal porażają. Na przykład 9 marca br. odnotowano w kraju łącznie 14415 nowych zachorowań i aż 234 zgonów. 10 marca zakażeń było niewiele mniej, zmarło kolejne 184 osoby.

W niedzielę 13 marca na Pomorzu odnotowano 625 zakażeń koronawirusem w tym 76 ponownych. W powiecie lęborskim było to 9 zakażeń. Dzień wcześniej 12 marca było ich aż 15.

W szpitalach w kraju przebywało wczoraj 7833 pacjentów z COVID-19, w tym 486 podłączonych do respiratorów. Na Pomorzu z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 leży w szpitalach 370 pacjentów w tym 14 pod respiratorami.

POLECAMY
 
close-link