reklama
Aktualności

Szpital organizuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

Szpital organizuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

W związku ze zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Załoga i Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku solidaryzuje się z bohaterskim Narodem Ukraińskim. 

reklama

W celu wspierania mieszkańców Ukrainy w tym tragicznym czasie SPS ZOZ przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż – Oddział w Lęborku. 

Od poniedziałku 7 marca rozpocznie się zbiórka na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Punkt zbiórki będzie się znajdował w kontenerze przy budynku Poradni POZ i będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-14.00. 

W przypadku braku możliwości dostarczenia darów w wyznaczonych godzinach prosimy o kontakt z Magdaleną Synak pod nr wewn.: 322.

Do punktu zbiórki SPS ZOZ można przekazywać:

  • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
  • KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • NOWE KOCE i ŚPIWORY

Uwaga! Szpital nie zbiera odzieży!

Prosimy dostarczać do punktu rzeczy posortowane według czterech wyszczególnionych powyżej grup, aby usprawnić zbiórkę: oddzielnie żywność, osobno kosmetyki i chemię, odrębnie środki opatrunkowe oraz oddzielnie koce i śpiwory.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link