reklama
Aktualności

Ranking szkół „Perspektyw”. Jak wypadły lęborskie placówki?

Ranking szkół „Perspektyw”. Jak wypadły lęborskie placówki?

Najlepszy „ogólniak” na Pomorzu mieści się Gdyni (III LO) a najlepszy w Lęborku przy ulicy Okrzei. Miesięcznik „Perspektywy” opublikował najnowszy Ranking 2022 liceów ogólnokształcących i techników. Są niespodzianki.

reklama

Najwyżej notowaną szkołą z Lęborka jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące. SLO zajęło w kraju 163 pozycję, na Pomorzu było 11. To wielki sukces niepublicznego liceum, które znacznie przesunęło się w górę w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. Społeczne Liceum Ogólnokształcące znalazło się także jako jedyne z Lęborka w Rankingu Maturalnym Liceów 2022 gdzie zajęło 163 pozycję na 300 sklasyfikowanych placówek.

W Rankingu Liceów w pierwszej „10” znalazły się wyłącznie szkoły z Gdańska lub Gdyni. Lęborskie SLO to najwyżej sklasyfikowana szkoła z innych niż trójmiejskich ośrodków. 

W kategorii Liceów na 557 pozycji w Polsce i 37 w województwie sklasyfikowano także I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. Oprócz placówek z Gdańska i Gdyni „Jedynkę” z Lęborka wyprzedziły szkoły z Sopotu, Słupska, Tczewa (2 szkoły), Kwidzyna (2 szkoły), Chojnic, Człuchowa, Starogardu Gdańskiego, Rumii, Kościerzyny, Pelplina, Bytowa i Pucka.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

W Rankingu Techników 2022 najwyżej sklasyfikowaną placówką z Lęborka był Zespół Szkół Gospodarki i Żywnościowej i Agrobiznesu. „Rolniczak” zajął 250 miejsce w Polsce i 19 w województwie.

45. miejsce na Pomorzu zajęło Powiatowe Centrum Edukacyjne (500+ w kraju), 49. miejsce przypadło Zespołowi Szkół Mechaniczno-Informatycznych (500+ w kraju). W obu ostatnich przypadkach miesięcznik Perspektywy podał dokładne miejsca tylko 500 szkół. PCE i ZSM-I zajęły dalsze lokaty.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Komentarze
Szukasz idealnego miejsca na nowy dom?
Zadzwoń! tel. 606 281 357