reklama
Aktualności

Biotechnologiczny start-up Szymona Miksa nagrodzony

Biotechnologiczny start-up Szymona Miksa nagrodzony

Platforma GeneIntelligence, czyli biotechnologiczny start-up Szymona Miksa z Lęborka oraz Jana Binkowskiego nagrodzona w konkursie Life Science współorganizowanego przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny i Polpharma Biologics.
Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych pomysłów z dziedziny Life Science, w tym projektów z zakresu HealthTech, BioTech, Biogospodarki czy rozwiązań poprawiających jakość życia.
Młodzi programiści wygrali konkurs w kategorii „Entuzjaści” i otrzymali nagrodę pieniężną o wartości 12.000 zł. Na zdjęciu Szymon Miks pierwszy od lewej.
Do konkursu Life Science mógł przystąpić każdy chętny z pomysłem na dowolnych etapie rozwoju. Następnie eksperci wybrali najciekawsze z nich i tej wyselekcjonowanej grupy wybrali najlepszych. Każdy z zespołów miał 3 minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu w taki sposób, aby przekonać kapitułę oceniającą, że dany projekt jest najlepszy i zasługuję na wygraną. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom spotkania był naprawdę wyrównany. 
Zwycięska platforma GeneIntelligence autorstwa Szymona Miksa i Jana Binkowskiego zapewnia zaawansowany algorytm analityczny łączący metody uczenia maszynowego i statystyki w celu automatyzacji procesu przetwarzania danych, w efekcie oferuje proste w użyciu narzędzie pozwalające na automatyczną analizę złożonych zbiorów danych.
Szymon Miks naukową przygodę rozpoczął w Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Kolejnym etapem edukacji było Technikum Łączności w Gdańsku o profilu technik informatyk, a później studia na Politechnice Gdańskiej na wydziale ETI na kierunku informatyk. Na co dzień Szymon Miks pracuje na stanowisku Senior Python Developer w firmie Netguru.

reklama