reklama
reklama
Aktualności

Złodziejska para okradała markety. Policja aresztowała mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska

Złodziejska para okradała markety. Policja aresztowała mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska

Łupem 34-letniej kobiety i jej 37-letniego partnera padły m.in. narzędzia, odzież, artykuły spożywcze, agd i rtv. Sprawcy za cel upatrzyli sobie jedną sieć dyskontów na terenie Lęborka, skąd niepostrzeżenie wynosili skradzione rzeczy.

reklama


Lęborscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 34-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę z gminy Nowa Wieś Lęborska. Do zatrzymania doszło w jednym z lęborskich dyskontów, gdzie złodzieje ukradli lampkę LED, wypalarkę, zestaw bitów i produkty spożywcze. Mundurowi uzyskali informację, że zatrzymane osoby najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej okradły inny sklep z tej samej sieci dyskontów. Funkcjonariusze przeszukali samochód, jakim poruszali się zatrzymani i znaleźli w nim nową kurtkę oraz dwie pary skórzanych rękawiczek. Jak się okazało była to tylko część z rzeczy pochodzących z kradzieży, bowiem z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy „obłowili” się również w tym samym sklepie w szlifierkę, stację pogodową i sztućce. To jednak nie wszystko, dzień wcześniej ukradli bieliznę męską, skarpety i szynkę.


Część skradzionych narzędzi 37-latek zastawił w lombardzie. Policjanci odzyskali je i zabezpieczyli do sprawy. Zatrzymani kobieta i mężczyzna usłyszą zarzuty kradzieży. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Policyjna interwencja skutkowała również dla zatrzymanych mandatami karnymi za niestosowanie się w sklepie do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.