reklama
Aktualności

Bezpłatna mammografia 10 lipca pod Starostwem

Bezpłatna mammografia 10 lipca pod Starostwem

W sobotę 10 lipca przy Starostwie Powiatowym w Lęborku zaparkuje mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać panie w wieku 50-69 lat. Na badanie obowiązuje rejestracja telefoniczna lub e-mailowa.

reklama

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety, zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badania przeprowadzi firma Mammo-Med., dysponująca specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowanym personelem medycznym, który dba o profesjonalizm wykonywania badań oraz o odpowiednią przyjazną atmosferę.

Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać panie w wieku 50-69 lat. Nieco młodsze pacjentki, w wielu powyżej 35 lat, nie objęte programem, będą mogłu przeprowadzić badanie odpłatnie – w cenie 150 zł.

Warto zarejestrować się już dzisiaj, pod numerem tel. 58 325-76-02 lub e-mailowo, pod adresem: rejestracja@mammo-med.pl. Rejestracja czynna jest codziennie od 8.00 do 20.00.

Mammobus na dziedzińcu lęborskiego starostwa pojawi się 10 lipca br. (sobota). Badania będą wykonywane w godz. 9.00 – 15.00.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link