Aktualności

Kiedy powstaną kolejne ronda w Lęborku? Radny pyta o projekty

Kiedy powstaną kolejne ronda w Lęborku? Radny pyta o projekty

O postępy w projektowaniu i ewentualnej budowie ronda na „małych światłach” czyli skrzyżowaniu Alei Wolności z Armii Krajowej pytał burmistrza na niedawnej sesji Rady Miejskiej radny Włodzimierz Klata. Chodzi o opracowywaną wiele lat temu koncepcję poprawy ruchu drogowego w kwartale ulic Alei Wolności, Armii Krajowej, 1 Maja, Okrzei, Legionów Polskich, Mireckiego i przyległych ulic.

reklama

Projekt sprzed lat przewidywał budowę rond m.in. na skrzyżowaniu Alei Wolności z Armii Krajowej, Armii Krajowej z Czołgistów przy Starostwie czy Mireckiego/Legionów Polskich/Okrzei/1 Maja.

Prace projektowe przy tym pierwszym wymienionym skrzyżowaniu przeciągają się, szwankuje też tam sygnalizacja świetlna. Nie brakuje za to niebezpiecznych sytuacji drogowych, wypadków i stłuczek.

Czytaj także: Sposób na nielegalne parkowanie. W centrum ustawiono betonowe słupy >>

Wciąż powraca także temat problemów z parkowaniem w ścisłym centrum wokół Placu Pokoju. Przy ulicy Długosza ustawiono masywne ozdobne słupy. Zastawianie chodnika było w tym miejscu sporym problemem – utrudniało ruch pieszych oraz samochodów. Kilka słupków postawiono też na rogu Młynarskiej z Gdańską.

Czytaj także: Radny pyta: czy w centrum Lęborka powinna powstać strefa płatnego parkowania? >>

Radny Tomasz Sopyłło w specjalnie opublikowanej ankiecie, pytał mieszkańców czy byliby za tym, aby utworzyć w tym rejonie strefę płatnego parkowania – głosy były podzielone niemal po połowie, z niewielką przewagą „za”.

Czytaj także: Radny Zbigniew Rudyk proponuje bezpłatną komunikację w Lęborku. Burmistrz odpowiada >>

Są także inne pomysły na rozładowanie ruchu w Lęborku. – Proponuję, aby przynajmniej przez rok umożliwić mieszkańcom naszego miasta korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej – taki pomysł zgłosił lęborski radny Zbigniew Rudyk. Negatywną opinię w tej sprawie wyraził w swojej odpowiedzi burmistrz Witold Namyślak.