reklama
Aktualności

Sposób na nielegalne parkowanie. W centrum ustawiono betonowe słupy

Sposób na nielegalne parkowanie. W centrum ustawiono betonowe słupy

Przy ulicy Długosza ustawiono masywne ozdobne słupy. Zastawianie chodnika było w tym miejscu sporym problemem – utrudniało ruch pieszych oraz samochodów. Kilka słupków postawiono też na rogu Młynarskiej z Gdańską. Z inicjatywą udrożnienia chodnika dla pieszych w tym miejscu wyszedł radny Jarosław Litwin.

reklama

Pierwotnie w miejscu tym zainstalowano małe betonowe kule. Niestety nie spełniały one swojej roli i z czasem zostały zniszczone lub usunięte.

Obecnie centrum miasta – okolice Placu Pokoju – znajduje się w strefie zamieszkania. Oznacza to, że pojazdy mogą parkować tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Jednak z powodu notorycznego braku miejsca do parkowania, kierowcy czasem ułatwiają sobie życie parkując gdzie popadnie.

Czytaj także: Radny pyta: czy w centrum Lęborka powinna powstać strefa płatnego parkowania? >>

Na kwestię problemów z parkowaniem w okolicach Placu Pokoju, jakiś czas temu zwracał uwagę także radny Tomasz Sopyłło. W specjalnie opublikowanej ankiecie, pytał mieszkańców czy byliby za tym, aby utworzyć w tym rejonie strefę płatnego parkowania – głosy były podzielone niemal po połowie, z niewielką przewagą „za”.

– Ja jestem za – mam szczerze dość zatłoczonego centrum, parkowania gdzie popadnie, wiecznych korków, i to wszystko w miejscu, które powinno umożliwiać mieszkańcom i turystom spokojne korzystanie z przestrzeni publicznej. Z drugiej strony są inne formy „wyprowadzania” części samochodów z centrum, zupełnie niezwiązane z jakimikolwiek opłatami. Opierają się jednak na rzetelnym przestrzeganiu pewnych prostych reguł, swoistej umowie społecznej kierowców. Czy dalibyśmy radę? – podsumował swoje rozważania radny Tomasz Sopyłło.