28/03/2024
Sport

Sukcesy pływaków, nowy rekord Lęborka

Aż sześciokrotnie stawali na podium pływacy Solexu podczas zawodów pierwszej rundy Ligi Pływackiej Juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, które odbyły się  w Gdańsku.

W kategorii juniorek 16-letnich bezkonkurencyjna była Weronika Klejna wygrywając wyścigi na 50 m (0:33,64) i 200 m (2:33,11) stylem klasycznym. W kategorii juniorek 15-letnich miłą niespodziankę sprawiła Hanna Walkusz zajmując pierwsze miejsce na 50 m stylem grzbietowym (0:31,51) oraz drugie miejsce na 200 m stylem grzbietowym (2:25,47).

Osiągnięty wynik na 200 m jest nowym rekordem Lęborka w kategorii juniorek 15-letnich. Na 200 m stylem zmiennym Hania zajęła trzecie miejsce poprawiając własną życiówkę w czasie 2:29,53. Wśród chłopców, Szymon Hallmann zajął drugie miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:35,23) w kategorii juniorów 14-letnich. Pozostali zawodnicy wielokrotnie poprawiali własne rekordy życiowe.

Przed rozpoczęciem pierwszej rundy Ligi Juniorów POZP nagrodzone zostały zawodniczki z Ligii Pływackiej POZP za rok 2020. W kategorii juniorek 15-letnich, pierwsze miejsce zajęła Weronika Klejna. W kategorii juniorek 14 lat, trzecie miejsce zajęła Hanna Walkusz. Najlepsze zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe, a zwyciężczynie puchary.