13/04/2024
Aktualności

Powiat lęborski – najwięcej przypadków koronawirusa w kraju

Powiat lęborski – najwięcej przypadków koronawirusa w kraju

Powiat lęborski w czołówce zachorowań na koronawirusa. 59 nowych przypadków tej choroby odnotowano w poniedziałkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia. To największy dzienny przyrost w przeliczeniu na dziesięć tysięcy mieszkańców spośród wszystkich powiatów w Polsce.

reklama

Wysoka liczba zachorowań w powiecie lęborskim utrzymuje się już od kilku dni. Już kilka razy powiat pojawiał się w grupie samorządów, gdzie wykryto najwięcej przypadków w województwie. Z opublikowanego w poniedziałek raportu wynika, że w odniesieniu do wielkości populacji w Lęborku i okolicach zanotowano najwięcej przypadków Covid-19 w kraju. W przeliczeniu na dziesięć tysięcy mieszkańców jest to prawie dziewięć osób. W znajdującym się na drugim miejscu w kraju powiecie działdowskim na Warmii i Mazurach na dziesięć tysięcy mieszkańców zachorowało według raportu 5,2 osoby.

Niemal co drugi wykonywany w powiecie lęborskim test okazał się pozytywny. Na szczęście w raportowanym okresie nikt nie umarł. Wynik w liczbach bezwzględnych – 59 osób, też należy do najwyższych w kraju. Powiat lęborski pod tym względem znajduje się w pierwszej piątce. Więcej jedynie jest m.in. w powiecie wejherowskim – 79 osób, ale tam zdecydowanie lepiej wygląda to w odniesieniu do wielkości populacji – jedynie 3,3 osoby, a to ten wskaźnik wskazuje na zagrożenie zarażeniem, gdyż przedstawia ile osób w populacji zamieszkującej dany teren, jest chorych. W województwie pomorskim pod względem liczby nowych zachorowań sytuacja źle wygląda także w powiatach gdańskim i kartuskim. Dla porównania w powiecie słupskim odnotowano w raporcie tylko dziewięć nowych przypadków.

Koronawirus utrudnia funkcjonowanie wielu instytucji w powiecie lęborskim. Zakażona jest nim starosta, dwóch zastępców burmistrza,  a także wielu urzędników. Na kwarantannie przebywa 1079 osób.

reklama

4 Komentarze

  Zwykła grypa, dajcie spokój już z tym covidem…..

   A przechodziłeś covida że piszesz zwykła grypa?chyba nie?

    Tak, i nic mi niebyło.

  CIEKAWE CZY TAK NAPRAWDE JEST TYLE CHORYCH W LEBORKU CZY TO TYLKO TAKIE PIEPRZENIE ZEBY ZCHRZANIC LUDZIOM SWIETA

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link