Aktualności

Obchody Święta Policji w lęborskiej komendzie

Dzisiaj w lęborskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W Sali odpraw lęborskiej komendy odbyła się uroczysta akademia, w której trakcie mundurowi odebrali awanse i odznaczenia. W tym roku podczas uroczystego apelu awansowanych na wyższe stopnie zostało 34 policjantów.

reklama

W wydarzeniu brała udział Pani Starosta powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska oraz Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, którzy jako zwierzchnicy z ramienia samorządu terytorialnego przekazali komendantowi i policjantom podziękowania za służbę i pogratulowali awansów.
Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer przekazał również podziękowania przedstawicielom lokalnych władz oraz przedstawicielom instytucji współpracujących z policją za ich zaangażowanie we wspólne budowanie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Szczególne podziękowania skierował do Burmistrza miasta Łeby oraz Wójta gminy Wicko, za wsparcie finansową pomocą w celu wzmocnienia sił policyjnych w trakcie sezonu letniego. Dzięki tej pomocy na sezon letni Komenda Powiatowa Policji w Lęborku została wzmocniona o 20 policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, szczególnie w ostatnim okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19.

KPP Lębork

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę