15/05/2024
Aktualności

Ich pasją jest taniec

W minioną sobotę (tj. 13 kwietnia) w Pasłęku odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego Perfect Dance, w którym udział wzięły cudowne, młode tancerki z Lęborka ze Studia Tańca FLIC, prowadzonego w lęborskiej Stacji Kultura przez Małgorzatę Bielecką – absolwentkę Gdańskiej Szkoły Baletowej.

Dziewczęta z dużym zaangażowaniem i determinacją ciężko pracowały na swój sukces, a wyniki pasłęckiego konkursu tylko potwierdziły, jak wysoki poziom prezentują te młode artystki. W kategorii solo (do lat 8) złoty medal wywalczyła niesamowita Blanka Sienkiewicz, a jej starsza koleżanka Aleksandra Metera zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej (13-15 lat). Duet Aleksandry Metery i Zuzanny Elendt do utworu C. Niemena „Dziwny jest ten świat” podbił serca jurorów, którzy przyznali tym niezwykle utalentowanym tancerkom zasłużone 1. miejsce. Ogromny sukces odniosła też mini formacja złożona z 7 młodszych dziewczynek (7-8 lat), które z szerokimi uśmiechami na twarzy odebrały srebrne medale za zajęcie 2 miejsca w kategorii inne formy tańca.

Wygląda na to, że młodych tancerek nie opuszcza dobra passa. Świadczą o tym chociażby sukcesy odniesione na ogólnopolskim konkursie Kids Can Dance, który odbył się miesiąc temu w Gdańsku. Startująca w kategorii debiut solo 7-9 lat Marta Kużownik wywalczyła tam złoty medal, Blanka Sienkiewicz w kategorii solo doświadczeni tancerze otrzymała medal srebrny, a Amelia Kowalska, debiutująca w swojej wzruszającej solówce w kategorii 12-15 lat, otrzymała ogromne brawa i wyróżnienie.W lutym dziewczęta odwiedziły Elbląg i wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Żuławy Dance Project. Mini formacja w kategorii do lat 8 swoją uroczą choreografią wywalczyła 1. miejsce, a formacja dziewcząt starszych (12-15 lat) z choreografią do utworu grupy Led Zeppelin zajęła miejsce 2.

Przed dziewczętami i ich pełną energii i nowych pomysłów panią trener niezwykle pracowita wiosna. Zamierzają bowiem wziąć udział w jeszcze kilku ogólnopolskich konkursach, a dodatkowo trzy tancerki – Aleksandra Metera, Zuzanna Elendt oraz Amelia Kowalska – po raz drugi uczestniczyć będą w kolejnej edycji Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu, prezentując swoje umiejętności w dwóch choreografiach trio.

Serdecznie gratulujemy tancerkom i ściskamy kciuki za kolejne sukcesy, których z pewno-ścią nie zabraknie!!!

tekst: Michał Sałata