02/05/2024
Aktualności

Co nowego u Kwiatkowskiego?

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest najdłużej działającą szkołą niepubliczną na Pomorzu. Proponuje kształcenie na 8 kierunkach i ponad 30 specjalnościach na studiach I i II stopnia oraz seminarium doktorskie, a także studia podyplomowe.

reklama

Rekrutacja odbywa się drogę elektroniczną – na stronie www.wsaib.pl. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń i wolne miejsce na danym kierunku. Najbardziej oblegane studia to: Prawo, Kryminologia i kryminalistyka. Duże zainteresowanie jest też studiami na kierunkach Logistyka oraz Finanse i rachunkowość.

Nowości 2014/2015:
W roku akademickim 2014/2015 WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni planuje uruchomienie nowego kierunku  Transport. Są to studia inżynierskie prowadzone na specjalnościach: Transport metropolitalny oraz Inżynieria i logistyka transportu.

Na studiach inżynierskich na kierunku Transport obok typowej formy zajęć – wykładów i ćwiczeń, najcenniejsza jest możliwość własnego eksperymentowania na zajęciach laboratoryjnych czy pozyskiwania wiedzy podczas wizyt studyjnych. To bardzo ważne doświadczenia dla przyszłych specjalistów ds. transportu, których na rynku pracy będzie potrzeba coraz więcej. Prognozy rozwoju sektora TSL przewidują 80% wzrost przewozów towarowych i 51% dla ruchu pasażerskiego do 2050 r. Warto więc ukończyć studia na tym kierunku i skorzystać z tego potencjału.

Na kierunku Zarządzanie uczelnia uruchamia nowe specjalności, są to: Reklama i marketing, Agrobiznes oraz Zarządzanie międzynarodowe w j. angielskim.

Nowością w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni są też studia I i II stopnia na kierunku Prawo.

– Jako pierwsi w Polsce otrzymaliśmy uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie prawniczych studiów dwustopniowych – informuje Alicja Peplińska, Kierownik Działu Marketingu i PR. –

WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oferuje zarówno 3-letnie prawnicze studia licencjackie oraz 2,5-letnie uzupełniające studia magisterskie. Dla kandydatów na studia oznacza to ułatwiony dostęp do wiedzy prawniczej – studiujący w Gdyni mogą bowiem rozpocząć studia II stopnia na kierunku Prawo, niezależnie od tego, jaki kierunek studiów ukończyli na poziomie licencjackim.

– Warto dodać, że na II stopniu kierunku Prawo studenci mają do wyboru specjalności: Egzekucja komornicza, Doradztwo podatkowe, Prawo w biznesie oraz Dziennikarstwo śledcze – dodaje Alicja Peplińska. – To doskonała propozycja dla osób prowadzących własne przedsiębiorstwa, kandydatów na prawników korporacyjnych, komorników, a także wszystkich zainteresowanych uzyskaniem wiedzy prawniczej. Oferta studiów I i II stopnia dostępna będzie równolegle do dotychczasowej formuły prawniczych 5-letnich studiów magisterskich, które zdecydowanie polecamy osobom zainteresowanym karierą w zawodach sądowych (korporacyjnych: sędziowie, notariusze, radcy prawni etc).

W raporcie z 2013 r. przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego zajęła pierwsze miejsce pod względem zdawalności na aplikacje prawnicze wśród wszystkich uczelni w Polsce, w których do egzaminu przystąpiło do 200 kandydatów z uczelni. 

Nowością na Wydziale Prawa i Administracji Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego  w Gdyni jest Seminarium doktorskie z nauk prawnych (studia III stopnia).  W seminarium  mogą uczestniczyć osoby posiadające tytuł zawodowy magistra niezależnie od  kierunku ukończonych studiów.

Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zeszłoroczną rekrutację zakończyła wynikiem wyższym niż w poprzednich latach. Duże zainteresowanie studiami w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, to wynik regularnego wprowadzania do oferty nowości przygotowywanych w oparciu o analizy rynku pracy i zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów. Zjawisko to można zaobserwować na przykładzie kierunku Logistyka. Uczelnia wprowadziła dwie atrakcyjne specjalności: Logistyka  przedsiębiorstw i Logistyka morska, czy też na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, gdzie  rekordowym zainteresowaniem cieszą się m.in. Kryminologia i kryminalistyka oraz Służby specjalne i policyjne. Na mocy porozumienia uczelni z Komendą Główną Policji, absolwenci tej specjalności zwolnieni są z części kursu dla  kandydatów na policjantów, a słuchacze Kryminologii i kryminalistyki zajęcia praktyczne odbywają w laboratorium, gdzie uczą się zabezpieczać i poddawać  analizie materiał dowodowy. Nowością w Uczelni Kwiatkowskiego były też studia biznesowe I i II stopnia prowadzone w języku angielskim International Management. Dedykowane są one zarówno Polakom, jak i obcokrajowcom – zajęcia prowadzone są w międzynarodowych grupach.

Materiał WSAiB

reklama

reklama