06/05/2024
Aktualności

Zimowe sparingi seniorów Pogoni Lębork

Po raz pierwszy (12 lutego) przy sztucznym oświetleniu zimowy sparing rozegrała ekipa Sobiesława Przybylskiego. Mecz przy jupiterach zebrał nawet liczną publiczność, która obejrzała aż 9 goli. Pierwsza połowa należała do gości i to oni otworzyli wynik spotkania. W drugiej odsłonie bardziej wybiegana i dysponująca liczniejszą ławką rezerwowych Pogoń z każdą minutą zwiększała swoja przewagę strzelając aż 3 gole w końcówce spotkania.

Pogoń Lębork – KS Chwaszczyno 5:4 – 12 luty 2014 r.
bramki: 0:1 Piotrowski (‘2), 0:2 Duda (’30), 1:2 Włodarczewski (’32), 1:3 Sumionka (’53), 2:3 Stankiewicz (’59), 2:4 Sandecki (’76), 3:4 Sychowski (’81), 4:4 Kolke (’85), 5:4 Sychowski (’89, k.)
Pogoń: Czekirda – Wesserling (’65 Bulczak), Jasiński, Łapigrowski, B. Żmudzki (’65 Fudala), Morawski (’42 Bach), Sychowski, Stankiewicz (’71 Kolke), Kołucki (’61 Naczk), Waczkowski (’54 Janowicz), Włodarczewski
KS: Falkowski – Saczewski, Laskowski, Cegłowski, Mitura, Duda, Piotrowski, Gorczyca, Czerwonka, Beyl, Czuk
zagrali także: Sumionka, Smulski, Sandecki

Zimny prysznic sprawili trzy dni później Pogonistom goście z Gdańska w kolejnym sparingu podopiecznych trenera S. Przybylskiego. Goście bramki strzelali głównie z kontry, z kolei gospodarzom mecz wybitnie nie wyszedł i mimo stwarzanych sytuacji bramkowych nie udało się żadnej zamienić w gola. Do meczu z Gedanią drużyna Pogoni przystąpiła bardzo osłabiona, szczególnie w defensywie. Dość powiedzieć, że kadra liczyła tylko 13 zawodników w tym 2 bramkarzy. Z powodu drobnych urazów, wyjazdów służbowych i prywatnych zabrakło Byczkowskiego, Ilanza, J. Żmudzkiego, Labudy, Wesserlinga, Musuły, Jasińskiego czy Morawskiego. Z kolei Paweł Włodarczewski zakończył testy i ostatecznie nie zagra w naszym zespole.

Pogoń Lębork – Gedania Gdańsk 0:5 – 15 luty 2014 r.

bramki: 0:1 (’36), 0:2 (’44), 0:3 (’48), 0:4 (’78), 0:5 (’88)
Pogoń: Czekirda (’75 Łapigrowski R.) – Bach, B. Żmudzki, Janowicz, Fudala, Łapigrowski, Sychowski, Naczk (’46 kołucki), Stankiewicz, Waczkowski, Kolke
Gedania: Snochowski, Domjan, Gerlej, Werner, Słaby, Sikorski, Bocheński, Bujnowski, Bemowski, Lamczyk, Laszkowski
zagrali także: Dziadek, Ulczyński, Bławat, Sałanowski, Lipka, Ciuba, Lisowski