05/05/2024
Aktualności

II Turniej Grand Prix Gminy Linia w Kaszubską Baśkę

Rozgrywki w Baśkę Kaszubską zgromadziły 48 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Tadeusz Meyer. Grano w systemie 80 rozdań. W turnieju zwyciężył Marcin Darznik z Miłoszewa, natomiast kolejne miejsca zajęli Gerard Pioch z Lęborka oraz Stanisław Szewczyk z „Mostovii” Mosty. Najwyżej sklasyfikowanym uczestnikiem z terenu gminy Linia była Urszula Olszewska z Lewinka. Drużynowo zwyciężyła drużyna rodziny Darznik z Miłoszewa, a kolejne miejsca zajęły drużyny MEX Lębork oraz Lębork I.

Po dwóch turniejach wyniki wyglądają następująco: I miejsce: Darznik Marcin – Miłoszewo, II miejsce Stolc Stanisław – Pobłocie, III miejsce Piekarski Marian – Mirachowo, IV miejsce Pioch Gerard – Drużyna 1, V miejsce Potrykus Alojzy – Donimierz oraz VI miejsce Bulczak Roman – Mirachowo.

W podsumowaniu zawodów udział wziął wójt gminy Łukasz Jabłoński. Najlepsi otrzymali okazałe puchary, dyplomy i komplety medali ufundowane przez Urząd Gminy w Linii i Gminny Dom Kultury w Linii.

III Turniej Grand Prix Gminy Linia w Kaszubską „Baśkę” odbędzie się 7 marca 2014 r. o godz. 18.30 w Gminnym Domu Kultury w Linii. Tego dnia podsumowany będzie cały cykl turniejów – oraz nastąpi wręczenie nagród.