08/05/2024
Aktualności

Podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Plastycznego na Ozdobę Świąteczną (relacja wideo)

Czy rzeczy, które wyrzucamy lub są już nam nieprzydatne mogą się jeszcze do czegoś przydać? Okazuje się, że tak, np. z różnych skrawków papieru, malowanego makaronu, szyszek, bibuły, gałązek świerku można wykonać piękne ozdoby świąteczne.

reklama

W Młodzieżowym Domu Kultury po raz IX podsumowano Powiatowy Konkurs Plastyczny na Ozdobę Świąteczną. Jury w składzie: Halina Krzewniak, Teresa Szczepańska, Jadwiga Niedbała i Agata Dorywalska wyłonili zwycięzców już 16 grudnia, ale oficjalną galę, na której wręczano nagrody (ufundowane przez Urząd Miasta w Lęborku i MDK) zorganizowano 20 grudnia.

Ozdoby świąteczne wykonane przez autorów zostały wysoko ocenione przez jury. Najwyżej oceniano jednak pomysłowość i kunszt wykonania. O ile większość prac zostało misternie wykonanych, to z pomysłowością było gorzej. Wiele prac się powtarzało, jednak od reguły były i wyjątki, dlatego też zdecydowano o przyznaniu nagrody Grand Prix, którą otrzymała Magdalena Zielonke za aniołki z materiałów ekologicznych.

– Staramy się pokazać dzieciom, że świąteczne ozdoby nie muszą być pełne przepychu – stwierdza Teresa Szczepańska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. – Zwracamy uwagę, że takie rzeczy mogą być wykonane z materiałów z recyklingu. Nagrodę Grand Prix otrzymał anioł, praca prosta, ale zachwycająca swoją prostotą i innowacyjnością.

Jak powiedziała autorka nagrodzonej pracy, ozdoby świąteczne nie są trudne do wykonania i można je zrobić, najlepiej wspólnie z rodziną.

Nagroda GRAND PRIX – Magdalena Zielonka,

I Kategoria wiekowa – 7-9 lat

I miejsce – Patrycja Kłujszo

II miejsce – Iga Dramczyk

III miejsce – Filip  Heyka

Wyróżnienie – Adrian Nowakowski

II Kategoria wiekowa – 10-12 lat

I miejsce – Agata Józkowska

II miejsce – Anna Markowska

III miejsce – Zuzanna Koper i Julia Czubaty

Wyróżnienie: Maciej Podolak, Agata Dudek, Dominik Maszota, Katarzyna Reluga, Przemysław Maciejczyk, Justyna Maszota, Jakub Szulc

III Kategoria wiekowa – 13-16 lat

I miejsce – Tomasz Ziemian

II miejsce – Wojciech Zamojski

II miejsce – Marcin Radomski

III miejsce – Weronika Greźlikowska i Paulina Montaj

Wyróżnienie: Jakub Przepiórka, Marcin Wójcik, Małgorzata Bieniek, Hanna Grzymkowska

IV Kategoria wiekowa – 17-20 lat

I miejsce – Renata Mielczarek

Wyróżnienie specjalne za pomysłowość z wykorzystaniem materiałów do recyklingu: Jakub Pszonak

Wyróżnienie za innowacyjność pracy: Julia Grzebyta

 



reklama

reklama