24/04/2024
Aktualności

Kolejne dobre występy siatkarzy SPS Lębork

Kolejną wygraną zanotował zespół kadetów SPS Lębork. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Dawidowskiego podejmowała 17 grudnia na hali przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk. Pierwszy set charakteryzował się mocną zagrywka i wysokim równym blokiem gdańszczan. Te dwa elementy zadecydowały o tym, że drużyna młodych lęborczan zasłużenie przegrała pierwszego seta 20:25. W następnym nastąpiło przebudzenie i gładko wygrany set do 13 spowodował pewniejszą grę zespołu SPS co dało wygraną w następnych dwóch setach do 22 i cały mecz 3:1.

Był to ostatni mecz drużyny w tym roku, obecnie SPS zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej. Następny mecz u siebie z liderem rozgrywek Treflem Gdańsk 28 stycznia 2012 na hali przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godz. 14.

Zespół SPS Lębork wystąpił w składzie: Oskar Majcherski, Patryk Milczak, Tobiasz Ekman, Fabian Majcherski, Bartosz Bednarczyk, Wojciech Maksymowicz, Mariusz Duliński, Patryk Gański, Paweł Piasecki, Marek Stoltman, Bartosz Zamojski.

W III lidze wojewódzkiej seniorów, dobry występ zanotowali podopieczni Jarosława Pruskiego, pokonując u siebie zespół TS Sopocki Potok Kamionka 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:23)

W ten weekend grali, także najmłodsi zawodnicy SPS Lębork, podejmując u siebie UKS Jastarnię i MUKS Korab Puck. W meczu z Jastarnią doznali porażki 0:2 (16:25, 22:25) i pokonali zespół MUKS Korab Puck 2:0 (25:21, 30:28). Młodzicy zakończyli rozgrywki grupowe na drugim miejscu i awansowali do szczebla półfinału wojewódzkiego.