Aktualności

Próbował utopić szczeniaka w rzece

Lęborska Policja zwraca się do mieszkańców Lęborka w sprawie pomocy w ustaleniu świadków, którzy widzieli 9 lipca 2011 r. około godz. 1530 mężczyznę niosącego szczeniaka (ze zdjęcia) ul. Staromiejską lub Armii Krajowej nad rzekę, który następnie usiłował utopić pieska. Przechodzący w okolicy młody człowiek zareagował widząc co chce zrobić mężczyzna i zaczął  krzyczeć, że zawiadomi policję. Taka reakcja spowodowało, że mężczyzna porzucił szczeniaka w wodzie i uciekł w nieznanym kierunku.

reklama

– Tym przechodniem, który zareagował na tę sytuację, jest młody 20 letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, któremu składamy serdeczne podziękowania za reakcję na przestępstwo – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP Lębork.Sam wyciągnął pieska z wody i przekazał policjantom przybyłym na miejsce.

Policjanci przewieźli przemoczonego szczeniaka do schroniska w Małoszycach. Piesek ma około 3 tygodnie. Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę z takim pieskiem lub rozpoznają zwierzaka ze swojego sąsiedztwa proszone są o kontakt z nr 997 lub 59 8634-822/809.

– Przypominam, że policja czynnie włączyła się w pomoc zwierzętom w przypadkach znęcania się nad nimi i uruchomiła specjalną skrzynkę mailową oraz nr telefonu pod który można zgłaszać wszelkie przejawy znęcania się nad zwierzętami “Zielona Strefa” – http://www.lebork.policja.gov.pl/serwisleb.php?nr=1257 – dodaje Pańczyszyn.

POLECAMY
 
close-link