Aktualności

Już jutro zaśpiewa Doda – zobacz co przygotowała Łeba na weekend

Koncert Dody, przemarsz orszaku książęcego, biesiada książęca – to część imprezy na jaką zapraszamy naszych czytelników jutro (8 lipca) do Łeby z okazji 654. rocznicy nadania praw miejskich temu miastu. Nie są to jednak jedyne atrakcje jakie będzie można zobaczyć w tym kurorcie. 9 lipca rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Latawców, a 10 lipca biblioteka miejska zaprasza na wernisaż

reklama

„Moja Łeba” Anny Jancy-Drygiel.Poniżej zamieszczamy plakaty imprez, a opisać chciałem wystawę, która zostanie zaprezentowana w bibliotece miejskiej. A oto co można powiedzieć o Annie Jancy-Drygiel, autorce prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie.

Urodzona w Lęborku, ale wychowana i całym sercem przywiązana do Łeby. Jest absolwentką Gdyńskiej Szkoły Wizażu i Stylizacji "Mat-Studio", Warszawskiej Szkoły Filmowej (wydz. fotografii) oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (kier. edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: malarstwo, pedagogika wczesnoszkolna).

Jest artystą-plastykiem, wizażystą-stylistą, fotografem i pedagogiem. Zajmuje się szyciem, klejeniem, wycinaniem, malowaniem, fotografowaniem i co jeszcze tylko można wymyśleć z dziedziny plastyki. W dzieciństwie pragnęła zostać: twórcą filmów animowanych, scenografem, dekoratorem wnętrz, wizażystą, malarką i fotografem. Fotografią zajmuje się od 14 roku życia. Wówczas znalazła w szafie stary aparat Canona. Pierwsze tajniki z dziedziny fotografii poznała na kółku fotograficznym w Miejskim Domu Kultury w Lęborku.

Młoda artystka zaprezentuje 15 obrazów o tematyce łebskiej – głównie rybackiej i morskiej. Wszystkie namalowane są techniką akryl na płótnie.  Wystawa malarska wkomponowana zostanie w stałą dokumentalną wystawę bibliotecznej galerii "Łeba: kronika morza i ludzi" i będzie trwała do 13 sierpnia.

Zapraszamy 10 lipca na godz. 18 do biblioteki miejskiej.

Dokładny program imprezy z okazji 654-lecia Łeby:

 

 

XI Międzynarodowy Festiwal Latawców w Łebie:

 

 

W razie złych warunków pogodowych zawody będą przesunięte. Podczas trwania festiwalu będzie możliwość zakupu lub zamówienia latawców dziecięcych, akrobacyjnych i sportowych na stoisku

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł