Aktualności

Pogoń Lębork liderem Słupskiej Klasy Okręgowej – witaj IV ligo

Ostatni ligowy mecz pogoniści co prawda przegrali 1:3, jednak i tak nie zmienia to faktu, że awans do IV ligi zapewnili oni sobie już kilka kolejek wcześniej. W ostatnim w tym sezonie spotkaniu przyjmowali wicelidera rozgrywek Czarnych Czarne. Przyjezdni bardzo poważnie potraktował mecz w Lęborku, stawiając się niemal w optymalnym składzie i w prestiżowym, choć już bez znaczenia dla układu tabeli. Pogoń została pokonana i tym samym przegrała drugi mecz w rozgrywkach, a pierwszy na własnym boisku. Po meczu sekretarz Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Józef Dąbrowski wręczył drużynom puchary, a zawodnikom Pogoni pamiątkowe medale. Kacper Markowski – król strzelców V ligi otrzymał od przedstawiciela związku pamiątkową statuetkę. Kibice Pogoni przygotowali oprawę, a po meczu strzeliły szampany. Dalsza część wspólnej fety miała miejsce na ul. Staromiejskiej.

reklama

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do sukcesu Kacpra Markowskiego – króla strzelców V ligi. Na jego 25 goli składa się 6 bramek zdobytych jesienią i aż 19 wiosną. Markowski w rundzie rewanżowej zdobył aż cztery hat-tricki, w tym jeden z nich był z okładem, bo były to 4 gole w jednym meczu. Do ligowych zdobyczy należy doliczyć gole w meczach pucharowych, gdzie Markowski trafiał za każdym razem strzelając 9 goli w 6 meczach.

Klasyfikacja strzelców słupskiej V ligi sezonu 2010/2011:

25  Kacper Markowski (Pogoń Lębork)

15  Daniel Sitarczyk (Sparta Sycewice), Krzysztof Paraficz (Bytovia II Bytów)

14  Łukasz Kościan (Czarni Czarne), Dominik Zagórowski (Swe Pol Link Bruskowo Wielkie), Bartłomiej Dziuban (Gryf II Słupsk)

13  Roman Sztuba (Czarni Czarne), Tomasz Perkowski (Polonez Bobrowniki)

—-

8  Tomasz Musik (Pogoń Lębork)

6  Oskar Jasiński (Pogoń Lębork)

5  Damian Mielewczyk (Pogoń Lębork)

3  Grzegorz Smolarek, Grzegorz Kowalski, Krzysztof Witkowski (Pogoń Lębork)

2  Adam Wolszlegier, Artur Mańka, Adam Żuchowski (Pogoń Lębork)

1 Przemysław Żurawski, Łukasz Chmielewski, Łukasz Godlewski, Tomasz Kijek, Bartosz Kultys, Andrzej Kołucki (Pogoń Lębork)

4 liga w komplecie
Po ostatniej kolejce „prawie” poznaliśmy komplet drużyn, z którymi zespół Pogoni zmierzy się w rozgrywkach 4 ligi w przyszłym sezonie. „Prawie”, gdyż na wyrok w swojej sprawie czeka Pomorze Potęgowo, ukarane dwoma walkowerami, od których odwołało się do centelli PZPN-u w Warszawie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania klubu z Potęgowa to Pomorze kosztem Korala Dębnica zagra w III lidze.

Przyszłoroczna 4 liga zapowiada się ciekawie. Na pewno jej poziom podniesie obecność rezerw klubów I i II ligi tj. Arki II Gdynia i Chojniczanki II/Jantar Pawłowo. Wśród spadkowiczów z III ligi zagramy z Orlętami Reda. Ligowe rozgrywki rozpoczną się już 6 sierpnia br.

Poniżej pełna lista klubów 4 ligi sezonu 2011/2012

Arka II Gdynia

Chojniczanka II/Jantar Pawłowo

Czarni Czarne

Jantar Ustka

KP Starogard Gdański

Murkam Przodkowo

Olimpia Sztum

Orlęta Reda

Pogoń Lębork

Polonia Gdańsk

Pomezania Malbork

Pomorze Potęgowo

Potok Pszczółki

Powiśle Dzierzgoń

Wierzyca Pelplin

Wietcisa Skarszewy

(rak)