reklama
Aktualności

To ostatni dzwonek aby złożyć papiery o ,,300 plus’’

To ostatni dzwonek aby złożyć papiery o ,,300 plus’’

Do 30 listopada tego roku można składać wnioski o wypłatę 300 zł w ramach programu ,,Dobry Start’’. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Natomiast środki z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Po 30 listopada będzie można złożyć wniosek o świadczenie za pośrednictwem portalu PUE ZUS – tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Program „Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód. ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

ZUS maksymalnie zamortyzował obsługę wniosków w ramach programu, więc dodatkowa pomoc potrzebna jest jedynie w wyjątkowych sytuacjach (np. postępowań wyjaśniających). Ponadto elektroniczne składanie wniosków pozwala uniknąć wielu błędów, które występowały w poprzednich latach.

Komentarze