reklama
Aktualności

Więcej zachorowań na COVID-19. Policja zwiększa kontrolę

Więcej zachorowań na COVID-19. Policja zwiększa kontrolę

Postępujący wzrost zachorowań na COVID-19 powinien obligować wszystkich do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo lęborscy policjanci nieprzerwanie sprawdzają czy w miejscach użyteczności publicznej mieszkańcy powiatu lęborskiego stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Niestety, jak pokazały ostatnie dni, wiele osób nadal lekceważy panujące obostrzenia.

Mniejsza liczba zachorowań na COVID-19 w okresie letnim spowodowała, że wiele osób prawdopodobnie przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu i zrezygnowało z podstawowych środków ochrony przed koronawirusem. A jak się okazuje, pandemia tylko na chwilę zwolniła swoje tempo. W okresie jesiennym, z dnia na dzień odnotowuje się coraz więcej zakażeń i coraz więcej osób jest hospitalizowanych. Dlatego w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo lęborscy policjanci wzmożyli kontrole obiektów handlowych, środków komunikacji publicznej, dworców i innych miejsc, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką ochronną.

reklama

W mijającym tygodniu policjanci podjęli ponad 100 interwencji wobec osób, które nie zastosowały się do tego obowiązku. Niestety świadczyć to może lekceważącym stosunku części lęborskiej społeczności do ogromu zagrożenia, jakim jest pandemia i obojętności o zdrowie innych. Statystyki pokazują, że jeden chory może przekazać koronawirusa nawet 5 osobom.

Komentarze