reklama
Aktualności

Nowy sprzęt powiatowych drogowców

Nowy sprzęt powiatowych drogowców

Prawie 200 tys. zł kosztował nowy sprzęt dla Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku przekazany przez Zarząd Powiatu. Wśród zakupionego sprzętu znalazł się pług odśnieżny, posypywarka OZ-PM oraz mała wywrotka.

– Dobrze, że Zarząd Powiatu zdecydował o zakupie nowego sprzętu – mówi Adrian Wenta, dyrektor ZDP w Lęborku – Dotychczas używany, był już mocno wyeksploatowany i wymagał corocznych remontów w serwisie producenta. Rachunek ekonomiczny wykazał, że zakup nowych urządzeń będzie mniej kosztowny, niż systematyczne remonty starego sprzętu, a na dodatek mamy jeszcze na zakupione nowości gwarancję, a to kolejna wartość dodana zakupu.

reklama

Korzyści z zakupów podnosi również Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski – Staramy się w miarę możliwości finansowych modernizować posiadaną bazę sprzętową. Cieszę się, że w gronie Zarządu jesteśmy zgodni, co do celowości takich działań, bo z jednej strony to realne oszczędności wynikające z mniejszej awaryjności, ale przede wszystkim nowy sprzęt spełniający nowoczesne normy wpływa pozytywnie na jakość wykonywanej pracy i poprawia jej bezpieczeństwo, a to warunek nie do przecenienia.

Łączna wartość zakupionych urządzeń: posypywarki OZ-PM, pługu odśnieżnego i samochodu – wywrotki to 197.987 zł. Nowe maszyny wkrótce będzie można spotkać na powiatowych drogach.

Komentarze