reklama
Aktualności

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku na Zwycięstwa

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku na Zwycięstwa

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w środę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lęborku. 83-letnia kobieta, potrącona przez kierującą volkswagenem 19-latkę zmarła w szpitalu.

W środę po godzinie 11:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Zwycięstwa w Lęborku, gdzie starsza kobieta została potrącona przez volkswagena passata. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci i służby ratunkowe. Potrącona 83-letnia mieszkanka Lęborka z poważnym urazem głowy została przewieziona do szpitala, gdzie niestety zmarła.

reklama

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-letnia lęborczanka, prowadząca passata, nie udzieliła pierwszeństwa pieszej wchodzącej na pasy. Mundurowi poddali kierującą badaniu alkotestem, które nie wykazało, by kobieta była pod wpływem alkoholu. Do szczegółowych badań pobrana została od niej krew. Pod nadzorem prokuratora policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym samochód do dokładnych oględzin i zatrzymali prawo jazdy 19-latki.

Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Komentarze