reklama
Aktualności

Lęborscy policjanci brali udział w treningu strzeleckim

Lęborscy policjanci brali udział w treningu strzeleckim

Na wojskowej strzelnicy lęborscy policjanci ćwiczyli swoje umiejętności w strzelaniu z krótkiej broni palnej. Profesjonalny trening strzelecki i egzamin przeprowadzili instruktorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy stróż prawa, który ma wykazać się szybkością, opanowaniem i celnością. Wszyscy funkcjonariusze, którzy przystąpili do egzaminu, zakończyli go z wynikiem pozytywnym.

Zawód policjanta jest jedną z ciekawszych profesji na rynku pracy i charakteryzuje się różnorodnością wykonywanych zadań. W swojej codziennej służbie mundurowi muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Dlatego bardzo ważne jest by doskonalili swoje umiejętności, w tym z zakresu posługiwania się bronią.

reklama

Lęborscy funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z zakresu wyszkolenia strzeleckiego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i instruktora z lęborskiej jednostki, wzięli udział w treningu i egzaminie z posługiwania się krótką bronią palną. Na strzelnicy wojskowej mundurowi ćwiczyli strzelanie statyczne, szybkie i dynamiczne. Przed rozpoczęciem treningu instruktorzy przypomnieli jakie zasady obowiązują zarówno na strzelnicy jak i podczas samego ćwiczenia, później na bieżąco wskazywali i korygowali popełniane błędy, radzili jak radzić sobie z zacięciami broni i jaką postawę przyjąć do oddania celnego strzału.

Każdy policjant powinien mieć świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego bardzo ważne są systematyczne ćwiczenia, dzięki którym funkcjonariusz dowiaduje się co musi w swoim działaniu skorygować, aby nabyć umiejętność szybkiego, skutecznego i bezpiecznego posługiwania się bronią.

Komentarze