reklama
Aktualności

Policja kontroluje i zapowiada konsekwencje za brak masek i łamanie wirusowego reżimu

Policja kontroluje i zapowiada konsekwencje za brak masek i łamanie wirusowego reżimu

Tylko w środę lęborscy mundurowi podjęli blisko 50 interwencji związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w obiektach użyteczności publicznej. Niestety świadczy to o tym, że wiele osób lekceważy ten obowiązek. Policjanci zapowiadają zdecydowane reakcje na łamanie obostrzeń sanitarnych.

Policjanci codziennie prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa.

reklama

W środę sprawdzenia miejsc użyteczności publicznej skutkowały blisko 50 interwencjami wobec osób, które zlekceważyły ten nakaz. Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowań na COVID-19 i w efekcie do kolejnego lockdownu.

Dlatego policjanci apelują o rozsądek i nieustawanie w walce z COVID-19. Dzięki temu zwiększymy szansę na zastopowanie transmisji koronawirusa.

Komentarze