reklama
Aktualności

Śmiertelny wypadek w gminie Cewice. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Śmiertelny wypadek w gminie Cewice. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Lęborscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, w którym śmierć poniósł 42-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło we wtorek na gminnej drodze pomiędzy Oskowem i Rokitkami, gdzie peugeot boxer wjechał w drzewo i dachował. Z ustaleń mundurowych wynika, że w pojeździe znajdowały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca wypadku.

Peugeot boxer z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi do rowu, dachował a następnie uderzył w drzewo. Niestety śmierć na miejscu poniósł znajdujący się w tym aucie 42-letni mężczyzna z województwa śląskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że peugeotem poruszały się jeszcze inne osoby, które uciekły z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. Jeszcze tego samego wieczora mundurowi zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn z Lęborka i województwa śląskiego. Jeden z nich był w stanie nietrzeźwości, drugi po użyciu alkoholu. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i dowody i przesłuchali świadków. Ciało 42-latka zostało przewiezione do prosektorium do badań sekcyjnych. Policjanci intensywnie pracują nad tą sprawą i gromadzą kolejne materiały dowodowe w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku i ustalenia jaki udział w zdarzeniu mogli mieć zatrzymani mężczyźni oraz kto kierował samochodem.

reklama

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Natomiast samo nieudzielenie pomocy ofierze wypadku jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca, który uciekł z miejsca wypadku jest automatycznie traktowany tak, jakby spowodował go pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Zdjęcie: KP PSP w Lęborku

Komentarze