reklama
Aktualności

Specjalna komisja badała miejsce śmiertelnego wypadku w gm. Cewice

Specjalna komisja badała miejsce śmiertelnego wypadku w gm. Cewice

Na drodze wojewódzkiej 212 w gm. Cewice spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Specjalna komisja, złożona z funkcjonariusza policji, straży pożarnej i pracownika Zarządu Dróg Wojewódzkich, badała miejsce wypadku, w którym tragicznie zginął 19-latek z powiatu bytowskiego.

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę 5 września na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 212. 18-latek kierujący fordem prawdopodobnie podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 19-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu, drugi w z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

reklama

W miejscu wypadku specjalna komisja, składająca się z funkcjonariusza p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Lęborku oraz Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich, ZDW Rejon Lębork, poddała ocenie oznakowanie i infrastrukturę drogową. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości w tym zakresie.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to standardowa procedura, która uruchamiana jest w przypadku zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści spotykają się w miejscach, w których doszło do tragicznych w skutkach wypadków i oceniają, czy wpływ na to mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura.

Komentarze