reklama
Aktualności

Oszukał Rossmana w Łebie i stracił stanowisko

Oszukał Rossmana w Łebie i stracił stanowisko

Sprawa o której mówi się głośno w Czechowicach-Dziedzicach swój początek miała w Łebie. Zakończyła się ona aktem oskarżeniem i odejściem tuż przed emeryturą tamtejszego komendanta Straży Miejskiej.

16 września 2020 roku zgodnie z informacją Prokuratury Rejonowej w Lęborku „Mirosław J. na terenie sklepu Rossmann w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 398,97 zł Rossmann SDP Sp. z o.o. w ten sposób, że podczas płacenia w kasie samoobsługowej przykładał towar z kodem kreskowym z niższą ceną i zamiast dokonać zapłaty 413,96 zł zapłacił 29,96 zł, czym działał na szkodę firmy Rossmann SDP Sp. z o.o., tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k.”

reklama

Postępowanie w prokuraturze zakończyło się skierowaniem 6 maja 2021 roku wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy do Sądu Rejonowego w Lęborku. „W sprawie nie stosowano środków zapobiegawczych. Podejrzany przyznał się do zarzuconego mu czynu, wyjaśnił zgodnie z ustalonym stanem faktycznym. Postępowanie prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, natomiast w ramach pomocy prawnej zarzut przedstawiono podejrzanemu w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej 9 kwietnia 2021 roku” – donoszą beskidzkie regionalne media.

Komentarze