reklama
Aktualności

Brak zgody na progi zwalniające i lustra

Brak zgody na progi zwalniające i lustra

Niepowodzeniem zakończyły się starania radnego miejskiego Krzysztofa Siwki o postawienie progów zwalniających i luster drogowych na tzw. Osiedlu Roszarniczym.

Zgodnie z odpowiedzią zastępcy burmistrza Lęborka Jerzego Pernala na interpelację radnego wnioski te odrzuciła Komisja ds. oznakowania dróg przy Staroście Lęborskim.

reklama

Odmowę montażu dwóch progów zwalniających na ulicy Kolejarzy pomiędzy posesjami 4 i 5 oraz 9 i 10 argumentowano odbywającym się tam ruchem ciężkich pojazdów, służb ratowniczych i autobusów komunikacji miejskiej. Kolejnym argumentem była obawa o stan domów zlokalizowanych przy przyszłych progach zwalniających. W odpowiedzi na interpelację czytamy, że wstrząsy wtórne od nadjeżdżających pojazdów powodowałaby degradację budynków

Negatywnie rozpatrzony został również postawienia dwóch luster drogowych na skrzyżowaniach ulic Rzemieślniczej z Architektów oraz Inżynierów z płk Dąbka. „Montaż luster spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ponieważ kierujący będą koncentrowali uwagę na obraz w lustrze, a nie na drodze. Ponadto są to krótkie ulice, po których odbywa się lokalny ruch pojazdów. Takie naturalne spowolnienie ruchu powoduje poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego „brak zdarzeń drogowych” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

Komentarze