reklama
Aktualności

W weekend zatrzymano 5 osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków i dopalaczy

W weekend zatrzymano 5 osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków i dopalaczy

Policjanci z Łeby i Lęborka zatrzymali w zeszły weekend pięć osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków i dopalaczy i zabezpieczyli znalezione środki odurzające różnego rodzaju. Śledczy wyjaśniają w jakich okolicznościach i w jakim celu zatrzymane osoby weszły w ich posiadanie.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z lęborskiej patrolówki podjęli interwencję wobec podejrzanie zachowującego się kierowcy rovera. 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego siedział w zaparkowanym aucie i widząc zbliżających się policjantów, wyrzucił przez szybę srebrne zawiniątko. Mundurowi znaleźli przy pojeździe trzy zwitki z substancją, która okazała się środkiem psychoaktywnym, pochodną amfetaminy. Przeszukanie rovera skutkowało zabezpieczeniem jeszcze jednego opakowania tej samej substancji. 21-latek został zatrzymany. Obecnie śledczy wyjaśniają w jakich okolicznościach i w jakim celu mężczyzna wszedł w posiadanie środków odurzających.

reklama

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę po południu w Mostach. Tam policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Nowa Wieś Lęborska, przy którym znaleźli marihuanę.

Natomiast w nocy z soboty na niedzielę w Łebie funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji z Gdańska interweniowali w jednym z ośrodków wczasowych. Z treści zgłoszenia wynikało, że z wynajmowanego przez wczasowiczów pokoju wydobywa się zapach palonej marihuany. Policjanci podczas przeszukania pomieszczenia znaleźli i zabezpieczyli susz roślinny, który po wstępnym badaniu okazał się narkotykiem. Mundurowi zatrzymali do sprawy dwie osoby, 19-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę z województwa łódzkiego. Okazało się też, że zatrzymany 19-latek jest poszukiwany przez łódzką prokuraturę.

O posiadanie nielegalnych substancji podejrzewany jest również 19-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, zatrzymany ostatniej nocy przez policyjny patrol w Lęborku. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Okazało się, że prowadził niedopuszczone do ruchu auto i bez wymaganych uprawnień. Policjanci znaleźli przy nim cztery woreczki strunowe z psychodeliczną substancją psychoaktywną. Mundurowi zabezpieczyli te środki i zajęli auto 19-latka na poczet przyszłej kary.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze