reklama
Sport

Zapowiedź sezonu w Ekstraklasie!

Zapowiedź sezonu w Ekstraklasie!

Nowy sezon Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku na starcie rozgrywek znajduje się aż 18 ekip. Kto z tego grona powalczy o mistrzostwo, a kto będzie musiał bić się o utrzymanie w lidze? O tym przekonamy się już wkrótce, ponieważ Ekstraklasa startuje 23 lipca!

Dla kogo mistrzostwo?


Głównym faworytem w kontekście walki o mistrzostwo Polski jest oczywiście Legia Warszawa. Wojskowi w poprzedniej kampanii po raz kolejny wywalczyli tytuł, dzięki czemu stali się najbardziej utytułowanym zespołem w Ekstraklasie. Podopieczni Czesława Michniewicza kampanię 2021-2022 rozpoczęli od udanych eliminacji Ligi Mistrzów z Bodo/Glimt. Legia bez wątpienia najmocniejszą kadrę ze wszystkich drużyn Ekstraklasy, jednak poprzednie lata pokazywały, że gdzie, jak gdzie, ale akurat w Ekstraklasie wszystko może się zdarzyć.

reklama

Na drugim miejscu w przewidywaniach zakładów bukmacherskich znajduje się ekipa Lecha Poznań. Kolejarz w minionym sezonie wyraźnie rozczarował swoich kibiców, ponieważ nie tylko nie włączył się do walki o mistrzostwo czy europejskie puchary, ale zakończył rozgrywki za plecami Warty. Taki scenariusz przed rozpoczęciem sezonu nie był brany pod uwagę nawet przez zakłady bukmacherskie, które typowały Lecha do walki o mistrzostwo, a Wartę o utrzymanie.

Warto również zwrócić uwagę na postawę Rakowa Częstochowa. Krzyżowcy to obecnie jeden z najciekawszych projektów na boiskach Ekstraklasy, a po wywalczeniu Pucharu Polski oraz wicemistrzostwa – apetyt w Częstochowie z pewnością rośnie.

Zakłady bukmacherskie wskazują właśnie tę trójkę w gronie największych faworytów do wywalczenia Mistrzostwa Polski, jednak nie można zapominać o takich zespołach jak Piast Gliwice czy Pogoń Szczecin, które w poprzednich latach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Kto pożegna się z Ekstraklasą?

Głównym faworytem w kontekście walki o przetrwanie jest Górnik Łęczna, który awansował do Ekstraklasy po zwycięskich barażach. Patrząc na kadrę tego zespołu, nikogo nie może dziwić fakt, że zakłady bukmacherskie wskazują ten klub na walkę o utrzymanie. W tym miejscu trzeba jednak przypomnieć historię Warty Poznań z poprzedniej kampanii, która była dokładnie takiej samej sytuacji, a mimo to z powodzeniem rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ogólnie rzecz biorąc zakłady bukmacherskie dostępne na stronie takiej jak www.pzbuk.pl, praktycznie jak co roku do walki o utrzymanie wskazują beniaminków. Oprócz Górnika Łęczna, w tym gronie znajdują się również Termalica Bruk-Bet Nieciecza, a także Radomiak Radom. Patrząc na dyspozycję z końcówki minionego sezonu, jak również przedsezonowe sparingi – moim zdaniem Radomiak może powtórzyć scenariusz Warty Poznań z poprzedniej kampanii, ponieważ jest to drużyna znakomicie ułożona w tyłach, a to często na boiskach Ekstraklasy okazuje się decydujące.

Więcej sportowych informacji z regionu znajdziesz tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Komentarze