reklama
Aktualności

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem w okresie wakacji

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem w okresie wakacji

Lęborscy policjanci kontrolują rejony kąpielisk oraz dzikich plaż. Stróże prawa sprawdzają też z pracownikami sanepidu miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży i prowadzą spotkania profilaktyczne związane z tematem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W okresie wakacyjnym policjanci kontrolują szereg miejsc wypoczynku na terenie powiatu lęborskiego. W codziennej służbie sprawdzają kąpieliska strzeżone i niestrzeżone oraz inne miejsca, w których wypoczywają turyści i mieszkańcy powiatu. Podczas kontroli akwenów mundurowi ostrzegają plażowiczów przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem. Natomiast funkcjonariusze pełniący służbę na drogach, systematycznie sprawdzają trzeźwość kierowców, ich uprawnienia oraz wyposażenie pojazdów m.in. w foteliki do przewozu najmłodszych pasażerów. Szczególną uwagę przykładają do kontroli autokarów i autobusów przewożących dzieci do miejsc wypoczynku.

reklama

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu policjanci rozpoczęli szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą, dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letnich zabaw. Tego rodzaju działania będą kontynuować przez cały letni sezon. Współpracując z pracownikami kuratorium oświaty oraz sanepidu, prowadzą kontrole miejsc wypoczynku i spotykają się z najmłodszymi aby opowiedzieć im na jakie niebezpieczeństwa są narażeni podczas kąpieli, zabaw na świeżym powietrzu, na drodze i w kontaktach z obcymi.

W związku z panującą pandemią koronawirusa funkcjonariusze zwracają uwagę również na osoby, które nie przestrzegają zaleceń sanitarnych. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo w tej materii jest również naszym obowiązkiem i wspólną sprawą wszystkich wypoczywających osób. Stosujmy się do obowiązujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych, by w zdrowiu i bez ryzyka zachorowania cieszyć się czasem wolnym.

Komentarze