reklama
Sport

Pieszy rajd nowym szlakiem turystycznym w powiecie lęborskim

Pieszy rajd nowym szlakiem turystycznym w powiecie lęborskim

26 czerwca (sobota) Stowarzyszenie „Obliwice i okolice” , LOT Ziemia Lęborska-Łeba, PTTK Lębork – Koło Przewodników oraz Koło Turystyki Kwalifikowanej Kahel Klub II zapraszają na oficjalną inaugurację nowego pieszego szlaku turystycznego w ramach projektu „Łabędzi Staw na skrzyżowaniu turystycznych szlaków”.

Na mieszkańców Lęborka i okolic do godz.10:15 przy dworcu PKS czekał będzie autokar. Początek rajdu w Wilkowie Nowowiejskim o 10:30. Przemarsz zakończy się nad Łabędzim Stawem w Obliwicach, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z poczęstunkiem.

reklama

Nowy czerwony szlak to łącznik dla pieszego czarnego „Szlaku krainy Maratonu Ekologicznego” (Nowa Wieś Lęborska – Gęś) oraz „Lęborskiej Drogi Św. Jakuba”. 5,2 km trasy w dużej mierze przebiega przez istniejącą od 2008 roku gminną pieszą „Dydaktyczną Ścieżkę Przyrodniczo – Historyczną”.

Wszystkich chętnych do udziału w inauguracji szlaku, a także do poznania walorów przyrodniczych ścieżki oraz bogatej historii Obliwic zapraszamy do kontaktu z biurem Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborska-Łeba.

Zgłoszenia:

Lokalna Organizacja Turystyczna

Ziemia Lęborska – Łeba

ul. Dworcowa 8a, 84-300 Lębork

+48 601 825 206

lotzl@wp.pl

Komentarze