reklama
Sport

Dotacje na sport KLUB 2021. Po 10 tys. dla lokalnych klubów sportowych

Dotacje na sport KLUB 2021. Po 10 tys. dla lokalnych klubów sportowych

Pięć klubów sportowych z powiatu lęborskiego znalazło się w wykazie beneficjentów Rządowego Programu KLUB 2021. Każdy z nich otrzyma z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu po 10 tys. złotych.

Na liście dofinansowanych klubów znalazły się Lęborski Klub Biegacza im „Braci Petk”, Miejski Klub Sportowy Lew Lębork, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki w Lęborku, Klub Karate Shotokan w Lęborku i Uczniowski Klub Libero z Łebienia.  

reklama

Pozyskane środki zgodnie z regulaminem można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego, wsparcie pracy trenerów.

W tym roku w ramach Programu KLUB wsparcie otrzymało 5131 małych i średnich ośrodków sportowych z całej Polski.

W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym  – powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Komentarze