reklama
Sport

Chocielewko zaprasza kajakarzy na nową przystań (galeria)

Chocielewko zaprasza kajakarzy na nową przystań (galeria)

Rzeka Łeba zyskała nową infrastrukturę turystyczną. W Chocielewku w gminie Nowa wieś Lęborska zakończyła się budowa przystani kajakowej i przenoski przy jazie. Szczególnie to drugie miejsce było utrapieniem kajakarzy. Wyciągnięcie kajaków po stromej skarpie i zwodowanie ich za jazem przy stawach hodowlanych była bardzo kłopotliwe. Przenoska i przystań przy moście Cholewko-Leśnice powstała w ramach unijnego projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię” .

Na budowanej przystani kajakowej będzie można bezpiecznie zwodować i wyciągnąć z wody kajaki i skorzystać z infrastruktury m.in. wiat, miejsca na ognisko czy specjalnych stojaków – suszarek do kajaków. Dobry dojazd zyskają przedsiębiorcy obsługujący kajakowe spływy.

reklama

Podobne przystanie i miejsca dla kajakarzy w ramach unijnego projektu powstały lub powstaną w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Lęborku Poraju, Gaci i Łebie.

Projekt w swej idei ma przyczynić się do powstania silnej, regionalnej marki turystycznej bazującej na szlakach kajakowych i wykreowania unikatowego, sieciowego produktu turystycznego.

Komentarze